Dodge Challenger SRT Demon - Amerykanie budzą potwora

Amerykański producent należący do FCA zapowiedział, że jeszcze w tym półroczu pokaże diabelski samochód. Drżyjcie śmiertelnicy, gdyż oto nadchodzi Demon. 

Dodge Challenger
Dodge Challenger SRT Demon

Nazwa Demon pojawia się w historii marki Dodge w 1971 roku, kiedy to do oferty modelu Dart Amerykanie wprowadzają nową dwudrzwiową wersje tego samochodu. Następnie Demon odejdzie w zapomnienie by powrócić w 2007 roku na targach w Genewie. Wtedy to koncern DaimlerChrysler zaprezentował światu studyjny roadster o nazwie Dodge Demon. Auto z przodem przypominającym Vipera napędzał silnik 2,4 l o mocy 174 KM.

REKLAMA

 

Współczesny Demon zostanie oficjalnie pokazany światu na targach New York Auto Show, które to odbędą się w kwietniu. Na razie amerykański producent udostępnił logo nowej wersji Challengera oraz pierwszy film z kilku zapowiadających nową wersję. Niestety, ten za wiele nie zdradza, ale na pewno mocno podgrzewa atmosferę:


W ofercie Dodge'a nie brakuje mocnych i szybkich samochodów:

  • Viper ACR - 653 KM
  • Challenger Hellcat - 717 KM

Demon ma być jeszcze mocniejszy i bardziej "hardcore'owy" niż wersja Hellcat. Oczywiście na razie ludzie z Dodge'a nabierają wody w usta i żadnych szczegółów nie zdradzają. Być może przy jeszcze większej mocy (ponad 700 KM) inżynierowie wyposażą Demona w napęd przekazywany na obie osie? A może do auta zostanie zaadoptowany i podkręcony wolnossący silnik V10 z Vipera? Dziś pytań jest więcej niż odpowiedzi, ale obiecujemy trzymać rękę na pulsie i informować na bieżąco o nowych doniesieniach w sprawie piekielnego Dodge'a. 

Zobacz także:
REKLAMA