Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego

Lego przygotowało nie lada nowość na Dzień Dziecka. Mowa o zestawie z serii Speed Champions, w którym dostaniemy dwa modele Dodge’a – Challengera oraz efektownego dragstera.

Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904 fot. materiały prasowe
Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904

Fani szybkich samochodów będą zachwyceni nowym zestawem Lego Speed Champions 76904. Znajdują się w nim dwa niezwykłe samochody – 1970 Dodge Challenger T/A oraz dragster Mopar Dodge SRT Top Fuel Dragster.

REKLAMA

Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904fot. materiały prasowe
Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904

Te repliki samochodów mają sporo realistycznych szczegółów, jak na skalę i możliwości klocków Lego, a do tego gwarantują satysfakcję podczas budowania i będą efektowną ozdobą na półce, ale przy tym doskonale nadadzą się też do zabawy w wyścigi na jedną czwartą mili. Czy raczej jedną czwartą metra – w warunkach domowych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

W pudełku z zestawem Lego 76904 znajdują się między innymi dwie figurki kierowców – kobiety i mężczyzny. Co prawda po założeniu wyścigowych kasków trudno to jednoznacznie ocenić, niemniej w zestawie mamy też włosy – długie blond dla pani kierowczyni (bo chyba nie kierowniczki, prawda?) i krótsze czarne dla pana kierowcy.

Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904fot. materiały prasowe
Dodge Challenger i dragster w zestawie Lego 76904

Zestaw Lego 76904 liczy 627 elementów i nadaje się dla dzieci w wieku od 8 lat. Po złożeniu model dragstera ma około 10 cm wysokości, 35 cm długości i 7 cm szerokości, a model Dodge’a Challengera T/A z 1970 roku około 5 cm wysokości, 16 cm długości i 7 cm szerokości. Pojazdy napędzane są oczywiście siłą mięśni, a kosztują w oficjalnym sklepie Lego 279,99 zł. Warto jednak zajrzeć do internetowych sklepów, gdzie obecnie znaleźć można oferty w okolicach poniżej 220 zł.

Zobacz także:
REKLAMA