REKLAMA

Dodge Charger z Szybkich i Wściekłych w zestawie Lego Technic

Fani serii filmów „Szybcy i Wściekli” w oczekiwaniu na kolejną część mogą skorzystać z oferty Lego Technic. Bo oto w zestawie Lego 42111 pojawił się Dodge Charger Dominica Toretto.

Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211 Materiały prasowe
Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211

Dodge Charger R/T z 1970 roku to samochód, który ma szczególne znaczenie dla głównego bohatera serii filmów „Szybcy i wściekli”, a co za tym idzie również dla fanów tych sensacyjnych filmów, wysyconych pościgami łamiącymi wszelkie prawa fizyki i logiki. Ale teraz nie o tym.

REKLAMA

Dodge Charger R/T należy do bohatera filmu Dominica Toretto, a pierwotnie był w posiadaniu jego ojca. Pojazd ten ma 900 KM mocy i jest rekordzistą wyścigu na 1/4 mili, osiągnąwszy czas 9 sekund. Czarny Charger przewija się przez kilka części filmu i jest jak wspomnieliśmy jedną z jego ikon, dlatego tym większą radość sprawiło Lego fanom serii oraz wielbicielom klocków Lego, prezentując ten samochód w wersji „na półkę”.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Zestaw Lego 42111 z serii Lego Technic przedstawia możliwie wierną kopię Dodge'a Chargera R/T. Składa się dokładnie z 1077 elementów, a po złożeniu ma 39 cm długości, 16 cm szerokości i 11 cm wysokości. Podanie wymiarów jest istotne nie tylko dla wyobrażenia całości, ale też do tego, żeby w porę przygotować odpowiednią ilość miejsca w gablocie z innymi zestawami Lego.

Czym ujmuje zestaw z Chargerem R/T? Dużą dbałością o szczegóły – oczywiście pomimo ograniczeń narzuconych przez fakt, że składa się z pojedynczych klocków. Ma na przykład charakterystyczną ramkę wokół przedniego pasa, a w niej podwójne okrągłe reflektory i napis Charger.

Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211Materiały prasowe
Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211

W oczy rzuca się jednak inny element. Jest nim wystający ponad powierzchnię maski potężny silnik V8 z ogromnym kompresorem. Co ważne, silnik ma ruchome tłoki, które w ruch wprawić można tocząc samochód po podłodze, a obserwować po uchyleniu maski, ale ma też sprężarkę napędzaną łańcuchem. Ten element jest oczywiście ruchomy i odpowiada przy okazji za ruch wału korbowego.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Co jeszcze? Samochód ma działające zawieszenie, dzięki któremu auto imitować może zachowanie prawdziwego Chargera R/T, który w scenach pościgów prezentuje głębokie wychylenia nadwozia. Nie zabrakło też skrętnych kół – co ważne, sterowanych poprzez tzw. HoG (Hand of God), czyli pokrętło wyprowadzone na zewnątrz nadwozia, w tym przypadku umieszczone od góry, tuż za kabiną.

Po otwarciu bagażnika z tyłu, zobaczymy jeszcze dwie niebieskie butle na podtlenek azotu, zapewniające prawdziwemu Chargerowi R/T ponadprzeciętne osiągi. Wreszcie wspomnieć trzeba o wysuwanym stojaku, unoszącym przód w efektownej pozie, w której może być prezentowany na półce.

Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211Materiały prasowe
Dodge Charger R/T w zestawie Lego 4211

Trzeba przyznać, że Dodge Charger R/T z zestawu Lego 42111 zapowiada się świetnie i zapewni wiele godzin dobrej zabawy – oczywiście przede wszystkim podczas montażu, ale i później, za sprawą ruchomych i w pełni funkcjonalnych elementów.

Zobacz też inne zestawy Lego:

Ile kosztuje takie cudo? Zacznijmy od informacji, że jego premiera sprzedażowa ruszy pod koniec kwietnia. W oficjalnym sklepie Lego można go już zamówić, a dostawa ma trafić do klientów przed 27 kwietnia. Później auto pojawi się od początku maja w ogólnej sprzedaży.

Cena? Zestaw Lego 42111 kosztuje 469,99 złotych, plasując się w tych tańszych rejonach motoryzacyjnych zestawów Lego Technic, gdzie prym wiedzie królewski Bugatti Chiron za 1700 złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA