Dodge Viper – dwie fabrycznie nowe sztuki sprzedane w 2020 roku

Dodge Viper to kultowa maszyna, której produkcja zakończyła się w 2017 roku. Mimo to auto wciąż jest w sprzedaży, choć w mikroskopijnych ilościach.

Dodge Viper Jacek Hanusz, Kacper Mucha
Dodge Viper

Koncern FCA opublikował sprawozdanie z pierwszych trzech kwartałów sprzedaży w 2020 roku. Wynika z niego, że aż dwa egzemplarze Dodge’a Vipera znalazły nowych właścicieli. Dodajmy, że to fabrycznie nowe egzemplarze. Ale dlaczego piszemy „aż dwa”? Ano dlatego, że auto nie jest produkowane już od przeszło trzech lat.

REKLAMA

Dodajmy jeszcze, że w zeszłym roku, czyli dwa lata po zakończeniu produkcji, nowych nabywców znalazło aż pięć egzemplarzy Vipera. Patrząc na same liczby, to oznacza 60-procentowy spadek sprzedaży tego modelu. Ale żarty na bok, bo przecież odejście tak kultowej maszyny, jaką jest Dodge Viper, to raczej powód do smutku.

Sprzedane dwa, a w zeszłym roku pięć, egzemplarze to auta, które jakimś cudem zachowały się u dealerów w magazynach, czekając na swoją kolej. Czy będą następne? Tak może być. Nie jest wykluczone, że kilka takich fabrycznie nowych Viperów wciąż czeka i w następnych latach zostaną „cudownie odnalezione”, a ich cena poszybuje gdzieś w okolice kosmosu.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a wcześniej przeczytania naszego testu Dodge’a Vipera, który był symbolicznym pożegnaniem z tą legendarną, napędzaną silnikiem V10, amerykańską supermaszyną.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA