Dodge Viper – już nie na sprzedaż!

Dodge Viper SRT10
Dodge Viper SRT10

Pierwotnie produkcja "Żmii" miała zostać zakończona w grudniu bieżącego roku, a Chrysler jakiś czas temu potwierdził, że chce sprzedać prawa do Vipera. Na szczęście ostatnio firma ogłosiła, że wytwarzanie auta będzie kontynuowane i że pomysł sprzedaży już jest nieaktualny.

Mimo że Chrysler ma za plecami Fiata, będącego w posiadaniu Ferrari, Viper w żaden sposób nie stanowi konkurencji dla aut ze skaczącym koniem na masce. Po pierwsze, cena 600-konnego Dodge'a, wynosząca 89 tysięcy dolarów, jest z zupełnie innej półki niż kasa, jaką należy wyłożyć na najtańsze Ferrari.

A po drugie - klienci Vipera i Ferrari są zupełnie inni. Jedni uwielbiają typowe amerykańskie muscle cary z ogromnymi silnikami pod maską, spartańskie i agresywnie stylizowane, inni zaś cenią najnowsze rozwiązania techniczne, jakość i włoski styl. 

Przypomnijmy, że Dodge Viper SRT10 napędzany jest 600-konnym silnikiem V10 o rekordowo dużej pojemności skokowej, wynoszącej 8,3 litra. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4 sekund i prędkość maksymalną 310 km/h.

Dodge Viper SRT10 oferowany jest jako coupe i roadster. Występuję też w jeszcze bardziej sportowej odmianie ACR, która w zeszłym roku północną pętlę Toru Nurburgring pokonała w czasie 7 minut 22 sekund, co jest najlepszym wynikiem dla samochodów seryjnych.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA