Droga S6 połączy Szczecin i Trójmiasto. Rusza ostatni odcinek

Realizacja drogi S6 na odcinku Sławno-Słupsk pozwoli już niebawem domknąć połączenie między Szczecinem i Trójmiastem. Podpisana została właśnie umowa na budowę ostatnich brakujących 23 km.

Droga S6 fot. materiały prasowe/GDDKiA
Droga S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zawarciu umowy na realizację drogi S6 na odcinku Sławno-Słupsk. Nowa trasa o długości blisko 23 km będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. To jednocześnie ostatnia umowa na realizację drogi S6 pomiędzy Szczecinem a Gdańskiem. Inwestycję zrealizuję firma Stecol, a wartość kontraktu to 701,6 mln zł.

Droga S6

Odcinek Sławno-Słupsk

Wykonawca odcinka będzie miał za zadanie przygotować projekty wykonawcze oraz zrealizować roboty budowlane, a także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, natomiast na same prace budowlane 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Odcinek o długości 22,9 km omija Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do znajdującego się już w województwie pomorskim Słupska. W ramach tego zadania oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską”, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

Droga ekspresowa wzdłuż całego wybrzeża za 3 lata

S6 Sławno-Słupsk to ostatnia umowa na realizację drogi ekspresowej S6 między Szczecinem i Gdańskiem. Trwa realizacja łącznie dziesięciu odcinków S6 w województwie pomorskim, a w województwie zachodniopomorskim dwóch. Trwają także prace na obwodnicy Koszalina, natomiast 30 września tego roku została zawarta umowa dla odcinka Koszalin-Sławno. Udostępnienie do ruchu odcinka Sławno-Słupsk, na który podpisano właśnie umowę, planowane jest w październiku 2025 roku. Wtedy też kierowcy będą mogli przejechać całą, 300-kilometrową trasę ekspresową Szczecin – Gdańsk.

Droga S6

Zarówno ostatnie, jak również najbliższe lata to czas intensywnej realizacji drogi ekspresowej S6 między Szczecinem a Gdańskiem. Od 2015 roku realizowane były odcinki między Goleniowem a Koszalinem. Od 2019 roku można już korzystać z blisko 130 km nowej drogi ekspresowej. Od lipca ubiegłego roku prowadzone są roboty związane z dokończeniem obwodnicy Koszalina i Sianowa. Od 2018 roku trwa realizacja ponad 40 km S6 od Bożegopola Wielkiego do Obwodnicy Trójmiasta - „Trasą Kaszubską” powinniśmy pojechać do końca tego roku.

Zobacz również:
REKLAMA