Droższe tankowanie w długi weekend

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Wg notowań e-petrol.pl średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi teraz w Polsce 4,33 zł/l (podwyżka o 2 gr. od zeszłego tygodnia), a oleju napędowego - 4,25 zł/l (1 gr. drożej niż tydzień temu). Autogaz utrzymuje się nadal na dość stabilnym poziomie - średnio 2,17 zł/l.

Rok temu tuż przed długim weekendem litr benzyny kosztował w Polsce średnio 4,26 zł/l, czyli o kilka groszy taniej niż teraz. W ciągu roku diametralnie zmieniła się cena oleju napędowego - w 2007 o tej porze wynosiła 3,65 zł/l. Wyraźnie tańszy był także autogaz - płacono za niego przed rokiem 1,83 zł/l.

Wybierając się na majówkę w 2007 r. za pełny, 40-litrowy bak benzyny trzeba było zapłacić 170 zł, a teraz - ponad 173 zł. W przypadku aut z silnikiem Diesla płaciliśmy 146 zł, a teraz trzeba wydać 170 zł.

Analiza sytuacji na polskim rynku hurtowym wskazuje, że w najbliższych dniach możliwy jest wzrost średnich cen dwóch najpopularniejszych paliw w Polsce o 2-4 gr. na litrze. Na wielu stacjach dalej zbliżać się będą do siebie ceny benzyny i oleju napędowego, już teraz bardzo podobne. Pamiętajmy jednak, że konkretne ruchy cenowe zależą od operatorów stacji i sytuacji na ich lokalnych rynkach.

źródło: e-petrol

Zobacz również:
REKLAMA