Drużyna A

Mercedes A
Mercedes A
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zmodernizowane auto najłatwiej rozpoznać po innych lampach przednich - mocniej wcinających się w boczne błotniki - i zmienionych światłach z tyłu. Lusterka wsteczne są teraz większa, a nowe klamki w drzwiach łatwiej chwycić ręką. Wnętrze otrzymało lepsze materiały i dodatkowe schowki.

A-klasa chce być także bardziej trendy i stawiać na ekologię. Mają jej w tym pomóc odmiany BlueEFFICENCY. Benzynowe A 150 BlueEFFICENCY i A 170 BlueEFFICENCY otrzymały system start/stop, który automatycznie wyłącza silnik przy wciśniętym sprzęgle na postoju lub gdy skrzynia biegów ustawiona jest w pozycji N. O zgaszeniu jednostki napędowej kierowca informowany dzięki specjalnemu wyświetlaczowi. Podobno pozwala to na zaoszczędzenie do 0,4 litra benzyny na 100 km.

95-konna wersja A 150 BlueEFFICENCY ma zużywać średnio 5,8 litrów paliwa na 100 km i wytwarzać 139 gram dwutlenku węgla na kilometr. Jeszcze mniejszym spalaniem może się pochwalić trzydrzwiowe A 160 CDI BlueEFFICENCY. Jego 82 konie mechaniczne zadowalają się tylko 4,5 litrami oleju napędowego na 100 km.

Sprzedaż odmienionej A-klasy rozpocznie się jeszcze wiosną bieżącego roku. Wersje BlueEFFICENCY do drużyny A dołączą na jesień.

Źródło: Mercedes

REKLAMA