Duemila Route - wyprzedano kolekcję

Kolekcja włoskiego biznesmena przeszła w ręce wielu nowych właścicieli. Wartość sprzedanych eksponatów to ponad 50 milionów euro!

Duemila Route
Duemila Route

Niedawno pisaliśmy o aukcji prowadzonej przez dom aukcyjny  RM Sotheby's. Odbyła się ona w zeszły weekend, a jej przedmiotem była kolekcja samochodów „Duemila Route” należąca do włoskiego biznesmena Luigiego Compiano, który został skazany za niepłacenie podatków. Jest to największa kolekcja sprzedana dotychczas w Europie. W jej skład wchodziły samochody, motocykle, łodzie, rowery oraz wiele części i motoryzacyjnych pamiątek.
Zlicytowano 817 przedmiotów  za łączną kwotę ponad 50 milionów euro. 

REKLAMA

Najdroższym samochodem sprzedanym na aukcji było Ferrari 275 GTB/6C ALLOY z 1966 roku. Nabywca tego auta wydał na nie ponad 3,4 miliona euro. Drugim najdroższym samochodem jest Maserati MC12 wyprodukowane w 2004 roku i sprzedane za ponad 3 miliony euro.

Sprzedano bardzo dużo ciekawych i unikatowych pojazdów, wiele ofert przewyższyło ceną oczekiwania domu aukcyjnego. Galerię z wybranymi przez nas najciekawszymi samochodami na aukcji jak i również tymi najdroższymi (według przewidywanych cen) znajdziecie na naszej stronie.


zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA