Dwa nowe modele Chryslera!

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee po liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Amerykanie ujawnili też pierwsze szczegóły dotyczące dwóch modeli aut - zmodernizowanych Jeepa Grand Cherokee i Chryslera 300C. Oba otrzymają odświeżone nadwozia, ulepszone wnętrza oraz nową sześciocylindrową, widlastą jednostkę napędową typu Phoenix.

Silnik ten trafi do innych modeli koncernu i oferowany będzie także do wybranych modeli spod znaku Fiata, Lancii i Alfy Romeo. Przedstawiciele Chryslera potwierdzili także, że pod własną marką zamierzają sprzedawać do 7 modeli włoskiego koncernu (Fiaty: 500, Panda, Grande Punto oraz Alfa Romeo Mito), włącznie z dwoma przyszłymi autami Alfy Romeo, która mają powstawać w Stanach Zjednoczonych.

Wymienia się tutaj samochód o nazwie Milano, mający zastąpić model 147 oraz Giulia, która w 2011 roku zastąpi Alfę Romeo 159.

Przypomnijmy, że amerykański koncern ma przekazać Fiatowi 35% swoich akcji w zamian za dostęp do jednostek napędowych, platform oraz samochodów. Ponadto, Włosi mogą zwiększyć udział w Chryslerze do 50%, pod warunkiem dalszej pomocy w koncernie ze strony rządu amerykańskiego.

Źródło: automotive news

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA