REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Dwie Skody na czele sprzedaży nowych aut w Polsce

Po 11 miesiącach roku na czele rankingu najchętniej kupowanych nowych samochodów stoją dwa modele Skody, które idą łeb w łeb.

Skoda Fabia
Skoda Fabia

W tym roku o tytuł najpopularniejszego modelu na polskim rynku rywalizują już tylko dwa modele. Co ciekawe, są to dwie Skody - Fabia i Octavia, które po 11 miesiącach roku dzielą zaledwie 73  egzemplarze.

Polski rynek nowych samochodów konsekwentnie poprawia w każdym miesiącu swoje wyniki, idąc po kolejny rekord. Przewodzi mu, niezmiennie z dużą przewagą, Skoda, która w minionym miesiącu zanotowała wzrost o 9,7 proc. wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Siłą napędową marki pozostają modele Fabia i Octavia, między którymi rozegra się rywalizacja o tytuł numeru 1 polskiego rynku w 2017 roku. Znaczący wzrost zainteresowania zanotował także model Superb.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Łącznie sprzedaż samochodów nowych w listopadzie wyniósł 41 234 samochody, co stanowi wzrost o 10,8 proc. wobec analogicznego okresu w roku poprzednim. Od początku roku zarejestrowano już w Polsce 437 297 nowych samochodów, czyli o 17,4 proc. więcej niż w pierwszych jedenastu miesiącach roku poprzedniego.

Jeśli taki trend wzrostowy utrzyma się także w grudniu, kończący się rok ma szanse zakończyć się najlepszym wynikiem w historii polskiego rynku samochodowego, pobijając wynik z roku 2000, gdy w Polsce sprzedano ponad 468 000 aut.

Na tym tle szczególnie dobrze wypada forma Skody, która jako lider jest jedną z głównych sił rozpędzających rynek. W listopadzie dostarczyła na polskie drogi aż 5 672 samochody, to jest o 9,7 proc. więcej od wyniku osiągniętego w listopadzie zeszłego roku i stanowi 13,8 proc. wszystkich samochodów zarejestrowanych w tym okresie.

REKLAMA

Dynamika wzrostu jest jeszcze większa w klasyfikacji rocznej i wynosi 19,1 proc. (56 826 egzemplarzy Skody zarejestrowanych w pierwszych jedenastu miesiącach roku, w porównaniu do 47 709 w analogicznym okresie w roku poprzednim). Udział rynkowy w tym okresie wynosi 13 proc.

Skoda Fabia w listopadzie zanotowała ogromny wzrost wyniku aż o 42,1 proc., do 2 092 rejestracji, co dało jej pozycję zdecydowanego lidera w zestawieniu miesięcznym i awans na pozycję lidera także w zestawieniu rocznym.

Przez nieznaczny spadek listopadowego wyniku, Octavia zajęła drugie miejsce w obydwu zestawieniach, po pierwszych jedenastu miesiącach roku tracąc do Fabii zaledwie nieco ponad 70 rejestracji (17 464 vs 17 390 rejestracji od początku roku). To między tymi dwoma modelami rozegra się w grudniu rywalizacja o tytuł numeru 1 polskiego rynku 2017 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA