REKLAMA

Dwie premiery w rodzinie Volkswagena Golfa

Prototypowe Golfy, opracowane przez praktykantów z zakładów Volkswagena, zadebiutowały podczas niedawnego zlotu miłośników GTI. Jedno z aut to Golf GTI Next Level, a drugie to Golf Variant TGI GMOTION.

Volkswagen Golf GTI Next Level
Volkswagen Golf GTI Next Level
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Każdego roku dziesiątki tysięcy fanów samochodów przyjeżdża nad Wörthersee, aby wziąć udział w legendarnej imprezie - zlocie miłośników GTI. Początkujący specjaliści Volkswagena za prezentowali tam swoje modele koncepcyjne– Golfa GTI Next Level (zespół z Wolfsburga) i Golfa Varianta TGI GMOTION (praktykanci z Zwickau).

Dwa wyjątkowe Golfy powstały w ciągu około dziewięciu miesięcy, na podstawie pomysłów 29 uczniów z 12 wydziałów. Przy projektowaniu elementów zewnętrznych i wewnątrz auta, uczennice i uczniowie zaprezentowali spore umiejętności rzemieślnicze, wykorzystali cyfrowe metody projektowania (CAD) i produkcji, takie jak technologia druku 3D. Zaprogramowali również aplikacje do sterowania niektórymi funkcjami samochodu przy pomocy smartfona lub tabletu. 

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf Variant TGI GMOTION
Volkswagen Golf Variant TGI GMOTION

- Podczas pracy nad wymarzonym Golfem uczniowie dowiadują się o złożoności procesu projektowania i produkcji samochodów oraz o wielu zagadnieniach związanych z przyszłym zawodem. Zyskują także praktyczne doświadczenie w stosowaniu technologii cyfrowych oraz w zakresie systemów i łączenia samochodów z Internetem - mówi Andreas Strutz, szef Kształcenia Zawodowego marki Volkswagen.

- Przy projektowaniu tak wyjątkowych samochodów wybieramy szczególnie zaangażowane młode talenty i dajemy im możliwość uczenia się od doświadczonych kolegów już na wczesnym etapie kształcenia zawodowego - dodał Strutz.

W tym roku projekt był wspierany przez działy projektowania, rozwoju technicznego, pilotażowy, produkcję części z tworzyw sztucznych, lakiernię i centrum multimedialne. 

REKLAMA

Volkswagen Golf GTI Next Level
Volkswagen Golf GTI Next Level

Volkswagen Golf GTI Next Level

Golf GTI Next Level jest napędzany przez 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 411 KM, który współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią. Koncepcyjne GTI jest pomalowane standardowymi lakierami –biało-srebrnym metalizowanym i czarnym (z tyłu).

Folia w kontrastowych kolorach jest nałożona na lakier. Podobnie jak elementy nadwozia, takie jak – na przykład – dyfuzor i wewnętrzne części kutych aluminiowych kół, okleiny są malowane ręcznie. 

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf Variant TGI GMOTION
Volkswagen Golf Variant TGI GMOTION

Volkswagen Golf Variant TGI GMOTION

14 uczniów z Volkswagen Sachsen prezentuje Golfa Varianta TGI GMOTION z 1,5-litrowym silnikiem o mocy 131 KM, zasilanym gazem ziemnym i współpracującym z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią. W tym aucie napęd jest przenoszony na cztery koła.

Pod okiem specjalistów z Volkswagena uczniowie z fabryki samochodów w Zwickau, fabryki silników w Chemnitz i Szklanej Manufaktury w Dreźnie opracowali samochód studyjny, który łączy sportowy charakter, elegancję i możliwości terenowe.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA