[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Dyskwalifikacja Audi po zwycięstwie w debiucie sezonu Formuły E

Daniel Abt, kierowca zespołu Audi Sport ABT Schaeffler, został wykluczony po zwycięstwie z powodu domniemanych błędów administracyjnych teamu.

Audi Sport ABT Schaeffler - bolid Formuły E Audi Sport ABT Schaeffler - bolid Formuły E

Burzliwa inauguracja sezonu Formuły E w Hongkongu zakończyła się dla Audi ogromnym rozczarowaniem. W sobotni wieczór, Daniel Abt został pozbawiony zasłużonego zwycięstwa z powodu rzekomych błędów administracyjnych zespołu. Team Audi Sport ABT Schaeffler zgłosił zamiar odwołania się od wykluczenia zawodnika ze stawki.

Podczas kontroli po wyścigu, sędziowie techniczni zauważyli różnice w numerach podzespołów podanych w paszporcie technicznym i umieszczonych bezpośrednio w bolidzie. Zawodnik został wykluczony z klasyfikacji pomimo tego, że części były identyczne i w pełni odpowiadały wymogom homologacji.

- Daniel Abt w obu wyścigach pojechał fantastycznie i absolutnie zasługuje na zwycięstwo - powiedział Allan McNish, dyrektor zespołu Audi Sport ABT Schaeffler.  - To, co teraz podejrzewamy, to pomyłka administracyjna w paszporcie technicznym bolidu, która zresztą nie przynosiła nam żadnej korzyści. Chcemy, by zaszły okoliczności, w których będzie możliwość wyjaśnienia wszystkich szczegółów. Dlatego ogłosiliśmy zamiar odwołania od decyzji - dodał McNish.

REKLAMA

REKLAMA

Audi e-tron FE04 Audi e-tron FE04

W pierwszym wyścigu w sobotę, Daniel Abt zajął po ostrej walce miejsce piąte. Obrońca tytułu Lucas di Grassi zarówno w sobotę, jak i w niedzielę nie zdobył żadnego punktu. Pierwszego dnia uszkodził zawieszenie, a drugiego miał kłopoty z akumulatorem.

- To, że wyniki były mimo wszystko pozytywne, to bardzo budujący czynnik – powiedział szef Audi Motorsport Dieter Gass. - Nie muszę jednak dodawać, że na niedzielny wieczór mieliśmy zupełnie inny pomysł.

Audi jest pierwszym niemieckim producentem samochodów ścigającym się w Formule E. Cztery pierścienie obejmują w stawce miejsce zajmowane dotychczas przez team ABT Sportsline. Zespół ten obecny był w Formule E od czasu powstania tej serii wyścigów samochodów elektrycznych. Teraz i w przyszłości będzie sprawował opiekę nad wyścigowymi bolidami Audi jako team techniczny.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij