Dzisiaj rusza Rajd Polski!

Rajd Polski - Krzysztof Hołowczyc
Popisowa jazda Krzysztofa Hołowczyca zaskoczyła nawet największych jego oponentów.

Wczoraj zawodnicy zapoznawali się z trasą, natomiast dziś od godziny 8 do 14 mają oni możliwość trenowania i ustawiania samochodów na 3,8-kilometrowym odcinku testowym Nowe Sady - Prawdowo.

REKLAMA

Ósma eliminacja rajdowych samochodowych mistrzostw świata rozpocznie się dziś równo o godzinie 20 od superoesu rozgrywanego w Mikołajkach. Prawdziwa walka o sekundy czeka zawodników dopiero jutro od odcinka specjalnego o nazwie Grabówka.

Łącznie przed kierowcami, ich pilotami i maszynami jest do przejechania 18 odcinków specjalnych w ciągu 4 dni (razem z superoesem) o łącznej długości równo 352 kilometrów. Najdłuższy z nich - o nazwie Paprotki - mierzy ponad 33 kilometry. Wraz z "dojazdówkami" 66. Rajd Polski liczy 1024,38 kilometrów.

W rajdzie wystartuje 48 załóg spośród 55, które zgłosiły swoją chęć udziału w tej imprezie. Na starcie zobaczymy więc całą światową czołówkę z Sebastianem Loebem, Mikko Hirvonenem i Danim Sordo na czele.

Nie zabraknie też polskich kierowców. I tak Krzysztof Hołowczyc pojedzie Fordem Focusem WRC, a Michał Kościuszko tradycyjnie już zasiądzie za kierownicą Suzuki Swift Super 1600, walcząc o punkty w Junior WRC. Oprócz nich, kibice zobaczą jeszcze 11 polskich załóg, z Bębenkiem, Oleksowiczem i Staniszewskim na czele.

Orlen Platinum 66. Rajd Polski jest również rundą cyklu Ford Fiesta Sport Trophy International. Swój udział zapowiedziało 9 zawodników.

Niedzielny, ostatni odcinek specjalny rajdu, czyli superoes Mikołajki będzie można oglądać na antenie telewizji Polsat. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14:25, a zakończy o 15:30. 

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA