Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

E63 AMG – znamy polską cenę!

Mercedes E63 AMG Mercedes E63 AMG

Podstawowa wersja tego samochodu kosztuje 460 tysięcy złotych. Cena ta obowiązuje jednak do końca lipca bieżącego roku, bowiem od sierpnia, podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z gwiazdą, na zakup auta trzeba będzie wydać więcej pieniędzy. Wtedy cena wzrośnie do 486 tysięcy złotych.

Między przednimi kołami E63 AMG pracuje 6,3-litrowa jednostka napędowa o mocy 525 koni mechanicznych. Ciekawostką jest fakt, że mimo wzrostu liczby "czworonogów", silnik na 100 km średnio potrzebuje o 12% paliwa mniej.

Osiągi tej dużej sportowej limuzyny są znakomite. E63 AMG do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,5 sekundy i rozpędza się do ograniczonej elektronicznie prędkości 250 km/h. Istnieje możliwość przesunięcia szybkości auta do 300 km/h w wersji ze specjalnym, sportowym pakietem.

Seryjnie auto porusza się na 18-calowych felgach aluminiowych, ma diody LED do jazdy dziennej, poczwórne zakończenie układu wydechowego oraz zderzaki i nakładki progów AMG. Ciekawostką jest fakt, że klient może sobie zamówić, zamiast 66-litrowego, większy, 80-litrowy zbiornik paliwa. I to za darmo!

Silnik E63 AMG współpracuje z 7-stopniową przekładnią automatyczną typu AMG SPEEDSHIFT MCT, mogącą pracować w czterech różnych trybach. Są to C, Sport, Sport+ oraz Manual.

Z przodu E63 AMG ma o 56 mm większy rozstaw kół niż jego zwykli odpowiednicy oraz nowy stabilizator. Specjaliści z AMG zmienili też układ kierowniczy, który jest o 22% bardziej bezpośredni niż w całej reszcie E-klas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nowego Mercedesa E63 AMG.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij