E63 AMG – znamy polską cenę!

Mercedes E63 AMG
Mercedes E63 AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 186 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podstawowa wersja tego samochodu kosztuje 460 tysięcy złotych. Cena ta obowiązuje jednak do końca lipca bieżącego roku, bowiem od sierpnia, podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z gwiazdą, na zakup auta trzeba będzie wydać więcej pieniędzy. Wtedy cena wzrośnie do 486 tysięcy złotych.

Między przednimi kołami E63 AMG pracuje 6,3-litrowa jednostka napędowa o mocy 525 koni mechanicznych. Ciekawostką jest fakt, że mimo wzrostu liczby "czworonogów", silnik na 100 km średnio potrzebuje o 12% paliwa mniej.

Osiągi tej dużej sportowej limuzyny są znakomite. E63 AMG do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,5 sekundy i rozpędza się do ograniczonej elektronicznie prędkości 250 km/h. Istnieje możliwość przesunięcia szybkości auta do 300 km/h w wersji ze specjalnym, sportowym pakietem.

Seryjnie auto porusza się na 18-calowych felgach aluminiowych, ma diody LED do jazdy dziennej, poczwórne zakończenie układu wydechowego oraz zderzaki i nakładki progów AMG. Ciekawostką jest fakt, że klient może sobie zamówić, zamiast 66-litrowego, większy, 80-litrowy zbiornik paliwa. I to za darmo!

Silnik E63 AMG współpracuje z 7-stopniową przekładnią automatyczną typu AMG SPEEDSHIFT MCT, mogącą pracować w czterech różnych trybach. Są to C, Sport, Sport+ oraz Manual.

Z przodu E63 AMG ma o 56 mm większy rozstaw kół niż jego zwykli odpowiednicy oraz nowy stabilizator. Specjaliści z AMG zmienili też układ kierowniczy, który jest o 22% bardziej bezpośredni niż w całej reszcie E-klas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nowego Mercedesa E63 AMG.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA