Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

ESP obowiązkowe za 2 lata!

Szkoła Auto Jest jednym z najcenniejszych wynalazków ostatnich lat. System ESP (Electronic Stability Program) po raz pierwszy użyty został w 1995 roku w najdroższym modelu Mercedesa – klasie S.

Tak zdecydował wczoraj Parlament Europejski. Od 2014 roku zaś układ stabilizacji toru jazdy ma się znaleźć na wyposażeniu każdego nowego pojazdu. Obecnie system ESP obecny jest na pokładzie mniej niż połowy nowych aut sprzedawanych na europejskich rynkach.

Według Parlamentu Europejskiego urządzenie to ma zmniejszyć liczbę ofiar na drogach. Z wyliczeń tej instytucji wynika, że ESP może pomóc zapobiec 80% wypadków spowodowanych wpadnięciem auta w poślizg.

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Przepraszam za błąd.miała być kara śmierci za samochód prowadzony przez kierowcę, a nie przez komputer
  ~ten sam, 2009-04-15 19:41:45
 • avatar
  zgłoś
  A za 10 lat każdy pojazd prowadzony przez kierowcę a nie przez komputer (mam na myśli całkowitą kontrolę komputerową) będzie obciążony gigantycznymi podatkami i wyższą ceną za ubezpieczenie. Za piętnaście lat posiadanie samochodu prowadzonego przez komputer, a nie przez człowieka będzie karane śmiercią....
  ~i po co to ustrojstwo?, 2009-04-15 19:36:53
 • avatar
  zgłoś
  Już za 2 lata każdy nowy samochód osobowy i dostawczy sprzedawany w Unii Europejskiej będzie musiał być wyposażony w system ESP.
  auto motor i sport, 2009-04-15 11:13:07
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij