Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Egzotyczne Kielce

Track day, ExoticCars IV Track Day ExoticCars

Główną ideą track dayów umożliwienie właścicielom szybkich aut sprawdzenia swoich maszyn w bezpiecznych warunkach. W Europie Zachodniej taka forma prób jest nadzwyczaj popularna a i w Polsce z roku na rok organizowanych jest więcej tego typu imprez.

IV Track Day ExoticCars odbył się 15 maja na obiekcie Kielce w Miedzianej Górze. Ponad 40 uczestników w egzotycznych maszynach testowało możliwości swoje i swoich samochodów. Na liście startowej znalazły się prawdziwe rodzynki, np. Dodge Vipery ACR i GTS czy 650-konny Mustang Shelby GT500. Na trasie pojawiły się również liczne Mitsubishi Lancery Evolution (wliczając w to team rajdowy Mariusza Steca - Motoricus Motorsport) i Subaru Imprezy STI. Niecodziennym widokiem na torze był zapewne Bentley Continental GT. Grupę "hot-hatch" reprezentował 300-konny, "uturbiony" Ford Focus pierwszej generacji. Tradycyjnie już wśród aut uczestników znalazło się kilka Mazd MX-5 czy Hond S2000. Było też przynajmniej kilkanaście aut, które nie startowały a zasługują na wzmiankę - gwardia AMG (S63, SL63 i C63), kolejny Continental GT, Porsche 911 (serii 993) czy mały, czarny szatan w postaci Abartha 500 Essessee.

Kierowcy podzieleni byli na cztery grupy - 2WD do 250 KM, 2WD powyżej tej wartości, grupę EVO/STI i pozostałe auta z napędem na obie osie. Nie obyło się bez widowiskowych poślizgów, ostrych dohamowań a nawet lekkich "dzwonów".

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Zdjęcia: Karol Nowakiewicz

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Już po raz czwarty portal exoticcars.pl zorganizował Track Day - tym razem na torze Kielce w Miedzianej Górze.
    auto motor i sport, 2010-05-17 14:39:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij