Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ekologia w wykonaniu AMG!

Mercedes SL 65 AMG Black Series Mercedes SL 65 AMG Black Series

Firma tuningowa z Affalterbach będzie teraz skupiać się bardziej na zużyciu paliwa, niż na mocy generowanej przez jej silniki. Plany są ambitne i zakładają, że do 2012 roku zużycie paliwa aut ze znaczkiem AMG spadnie o 30%.

To może oznaczać, iż niemiecki tuner stanie się jednym z czołowych graczy na rynku, którego auta będą mogły legitymować się najlepszym współczynnikiem generowanej mocy do zużytego paliwa. To również zapowiedź końca wojny na jak największą liczbę koni mechanicznych, a początek nowej - na jak najmniejszą ilość litrów spalonego paliwa na każde 100 km.

By osiągnąć zamierzony efekt, inżynierowie AMG będą musieli skupić się nad opracowaniem bardziej zaawansowanych technologii, takich jak bezpośrednie układy wtryskowe czy systemy Start/Stop. Pierwsze efekty ich prac poznamy jeszcze w tym roku, kiedy wspomniane rozwiązania trafią do oferowanych przez AMG modeli.

Nie mniejsze znaczenie będzie miało także wykorzystanie do budowy aut w przyszłości, lekkich materiałów, jak włókno węglowe czy aluminium. Jednak to nie koniec, bo już teraz firma z Affalterbach zapowiada wprowadzenie do swojej oferty aut z silnikami diesla, jak również modeli o napędzie hybrydowym.

Źródło: Moto Target

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Nadworny tuner Mercedesa podjął działania mające na celu opracowanie samochodów bardziej przyjaznych środowisku.
    auto motor i sport, 2009-02-06 12:21:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij