Ekologiczny ekspress

Mercedes C 250 CDI BlueEFFICIENCY Prime Edition
Mercedes C 250 CDI BlueEFFICIENCY Prime Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Aż się to w głowie nie mieści. C 250 CDI BlueEFFICIENCY od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie jedynie 7 sekund i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h. A to wszystko przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 5,2 l/100 km (138 gram CO2 na kilometr).

Jego nowy, czterocylindrowy, 2,2-litrowy silnik diesla wytwarza moc 204 koni mechanicznych i osiąga maksymalny moment obrotowy o wartości 500 Nm. Jednostka ta już dzisiaj spełnia normę euro 5 i jest gotowa na spełnienie jeszcze bardziej wyśrubowanej - euro 6.

Silnik zasilany jest przez układ typu common rail czwartej generacji z piezowtryskiwaczami, które tłoczą paliwo pod ciśnieniem 2000 bar. Ciekawostką jest też zamontowane napędu wałka rozrządu od strony kabiny.

Do współpracy z jednostką napędową zaprzęgnięta jest sześciostopniowa skrzynia biegów, w której ostatni bieg jest tak zwanym nadbiegiem, pozwalającym przy jeździe ze stałymi prędkościami obniżyć zużycie paliwa.

Poprawiona została aerodynamika auta. Nowe, bardziej opływowe są lusterka, a na felgach spoczywają specjalne opony, w których zredukowano opory toczenia aż o 10 procent! Aby jeszcze zmniejszyć zużycie paliwa, na desce rozdzielczej wyświetlana jest informacja podpowiadająca kierowcy o tym, kiedy najlepiej zmienić bieg.

Mercedes C 250 CDI BlueEFFICIENCY Prime Edition powstanie w liczbie 5000 egzemplarzy. Za każdy trzeba będzie zapłacić 40 600 euro.

Źródło: Mercedes

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008


REKLAMA