Ekskluzywne detale w autach

Wyobraźnia stylistów i konstruktorów jest nieograniczona, pokazuje, że możliwe jest w zasadzie wszystko. Oto najbardziej wysublimowane smaczki w superdrogich autach.

Bugatti - porcelana
Kto zabroni bawić się bogatemu? Bugatti odpowiada – nikt; i pokazuje model Grand Sport „L’Or Blanc”, w którym, po raz pierwszy w znanej historii człowieka, w wykończeniu nadwozia i kabiny zastosowano... porcelanę. Niebieskie wzory, które można by uznać za przykład sztuki abstrakcyjnej, zostały zainspirowane drogami słynnej przełęczy Stelvio we włoskich Alpach. Swoista „zebra” na nadwoziu Bugatti wygląda niesamowicie – można się założyć mając pewność wygranej, że jacyś tunerzy podchwycą pomysł i zastosują coś podobnego w bardziej przyziemnych modelach.  

REKLAMA

Aston Martin - kryształ
O tym, jak wielkie jest znaczenie detali, doskonale wie Aston Martin. Kryształowa końcówka kluczyka to niby mała rzecz – ale zatopione w krysztale logo firmy od razu nabiera głębi. Wetknięty w – jakżeby inaczej? – kryształową stacyjkę kluczyk z kryształową końcówką rozświetla się bladym światłem. Brzmi trochę jak z „Władcy Pierścieni”? O to właśnie chodzi. Jedno jest pewne – taki kluczyk inaczej się nosi w kieszeni.

Kluczyk Aston Martin

Ferrari - skóra
Wytłoczeń na skórzanej tapicerce jest w świecie samochodów bez liku, ale żadne nie wygląda tak jak symbol Ferrari. Zagłówek fotela Ferrari FF mógłby z miejsca trafić do muzeum sztuki współczesnej. Silnik V12, moc 660 KM, prędkość 335 km/h to fundament, ale ostateczny klimat tworzą takie właśnie detale. Forza Ferrari!

Ferrari wnętrze

REKLAMA

REKLAMA

Porsche - sportowe akcenty
Spoiler, dyfuzor, wlot powietrza, chrapy, kubełkowe fotele itp. – detali kojarzonych jednoznacznie ze sportem jest wiele. Jednym z najbardziej wyrazistych są centralne nakrętki kół, takie jak stosowane przez Porsche w niektórych modelach. Na nakrętce podana jest wartość momentu dokręcenia kluczem dynamometrycznym – podstawa właściwego montażu.

 

Porsche 911 GT3

 

Mercedes AMG
 
Rolls-Royce wnętrze
 
Dodge Viper gałka skrzyni biegów
Mercedes - włókno węglowe
Pochodzący z promów kosmicznych i Formuły 1 materiał jest używany głównie do zdobienia wnętrz sportowych aut
Rolls-Royce - drewno
O tym, jakie cuda można zrobić z drewna, przekonuje słynna brytyjska firma. Tego rodzaju intarsje wykonuje się na indywidualne zamówienie
Dodge - styl macho
Dźwignia skrzyni biegów w kształcie kolby karabinu to amerykańska klasyka w najlepszym wydaniu
REKLAMA