Ekstremalne BMW M2 CSL potwierdzone

Źródła z Bawarii donoszą, że niebawem na drogach pojawi się bezkompromisowa wersja BMW M2 oznaczona jako CSL. Projekt otrzymał zielone światło.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Plotki na temat najmniejszego BMW ze znaczkiem CSL powracają. Wydawało się, że BMW M2 to maksimum co zaoferuje producent z Bawarii, ale właśnie pojawiły się informacje, że dywizja M pracuje nad jeszcze wydajniejszym modelem.

REKLAMA

Samochód będzie rywalizował z Porsche Cayman GT4. W porównaniu ze zwykłym M2 będzie nie tylko lżejszy, ale mocniejszy. Można oczekiwać po nim, że będzie dodatkowo obniżony i poszerzony. Do tego pojawią się nowe spojlery poprawiające aerodynamikę oraz układ hamulcowy, który okiełzna dodatkową moc.

Według pierwszych przecieków pod maską pojawi się jednostka 3.0 biturbo o mocy 400 KM. Całość będzie przekazywana na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni ręcznej.

Specjalna edycja BMW M2 CSL będzie produkowana w limitowanym nakładzie. Auto pojawi się na rynku nie prędzej jak w 2017 roku. Będzie to tego wyraźnie droższe niż standardowe M2. Jego cena wyniesie około 260 tys. zł.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA