Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ekstremalne BMW M2 CSL potwierdzone

Źródła z Bawarii donoszą, że niebawem na drogach pojawi się bezkompromisowa wersja BMW M2 oznaczona jako CSL. Projekt otrzymał zielone światło.

Plotki na temat najmniejszego BMW ze znaczkiem CSL powracają. Wydawało się, że BMW M2 to maksimum co zaoferuje producent z Bawarii, ale właśnie pojawiły się informacje, że dywizja M pracuje nad jeszcze wydajniejszym modelem.

Samochód będzie rywalizował z Porsche Cayman GT4. W porównaniu ze zwykłym M2 będzie nie tylko lżejszy, ale mocniejszy. Można oczekiwać po nim, że będzie dodatkowo obniżony i poszerzony. Do tego pojawią się nowe spojlery poprawiające aerodynamikę oraz układ hamulcowy, który okiełzna dodatkową moc.

Według pierwszych przecieków pod maską pojawi się jednostka 3.0 biturbo o mocy 400 KM. Całość będzie przekazywana na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni ręcznej.

Specjalna edycja BMW M2 CSL będzie produkowana w limitowanym nakładzie. Auto pojawi się na rynku nie prędzej jak w 2017 roku. Będzie to tego wyraźnie droższe niż standardowe M2. Jego cena wyniesie około 260 tys. zł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij