REKLAMA

Elektromobilność w Europie i na świecie w 2020 roku

Oto marki, które zdobyły największy udział z rejestracji nowych samochodów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in w 2020 roku.

Materiały prasowe
BMW i3 Concept Coupe

Dzięki raportowi sporządzonemu przez BMW możemy dowiedzieć się, które marki miały najmocniejszą pozycje na rynku samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in w czasie od stycznia do kwietnia 2020 roku. BMW do jednego worka wrzuciło samochody elektryczne, samochody elektryczne z range extenderem oraz hybrydy typu plug-in. Wspólny mianownik tej grupy samochodów to możliwość poruszania się z użyciem wyłącznie energii elektrycznej. W przypadku hybryd typu plug-in jest to dystans oscylujący wokół 40 km, natomiast najbardziej wytrwałe samochody elektryczne są w stanie pokonać na prądzie w realnym ruchu do 400 km.
Zestawienie przedstawia w mniej korzystnym świetle udział w sprzedaży samochodów elektrycznych takiej marki jak Tesla, która nie produkuje hybryd typu plug-in. Z pewnością w raporcie sprzedaży samochodów czysto elektrycznych Tesla wypadłaby zdecydowanie korzystniej. Również Toyota, która dominuje w sprzedaży klasycznych hybryd, bez możliwości podłączenia do gniazdka, a sprzedaje niewiele hybryd typu plug-in i nie oferuje samochodów elektrycznych nie mogła pochwalić się swoimi osiągnięciami w tym zestawieniu.      

Zobaczmy zatem jak kształtuje się na świecie rynek samochodów elektrycznych, elektrycznych z range extenderem oraz hybrydowych typu plug-in w Europie i na świecie.       

 

NIEMCY – udział w rejestracji w 2020 roku nowych samochodów elektrycznych i hybryd plug-in z podziałem na marki

Sprzedaż samochodów elektrycznych

W Niemczech najlepiej sprzedają się elektryczne i hybrydowe Volkswageny osiągając aż 17 % udział w rynku. Na drugim miejscu plasuje się BMW (12 %), a na trzecim Audi (10 %). U naszych zachodnich sąsiadów Tesla ma tylko 5 % udział w rynku i tym samym przegrywa z Renaultem i Mercedesem.

 

EUROPA – udział w rejestracji w 2020 roku nowych samochodów elektrycznych i hybryd plug-in z podziałem na marki

Sprzedaż samochodów elektrycznych

W Europie rynek podzielony jest równomiernie pomiędzy trzy marki. 10 % udział notują BMW, Tesla i VW. Bardzo dobry rezultat osiąga również Renault z 9 % udziałem w rynku.   

 

ŚWIAT - udział w rejestracji w 2020 roku nowych samochodów elektrycznych i hybryd plug-in z podziałem na marki

Sprzedaż samochodów elektrycznych

Na świecie dominuje Tesla i to nawet mimo faktu, że nie oferuje hybryd typu plug-in. Udział Tesli to aż 24 proc. światowego rynku samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Na drugim miejscu z dużą stratą plasują ex aequo się BMW i VW (po 7 %)  
 

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA