„Elektrycy” będą się ścigać (wideo)

iRacer
iRacer

W przyszłym miesiącu w Londynie odbędzie się impreza EcoVelocity - poświęcona pojazdom emitującym dwutlenek węgla w niewielkiej ilości, albo nie emitujących go zupełnie. Jednym z pojazdów, które zostaną tam zaprezentowane jest wyścigówka iRacer. Pojazd ten to projekt organizatorów cyklu wyścigowego EVCup, który jeszcze w tym roku wystartuje w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze dwa wyścigi w cyklu imprez aut elektrycznych odbędą się jeszcze w tym roku. Pierwszy - 36 listopada na obiekcie Mazda Raceway Laguna Seca. Wystartują w niej dwa rodzaje ścigaczy - wspomniany iRacer, zbudowany wyłącznie z myślą o sporcie oraz Think City - malutkie, elektryczne autko zbudowane z myślą o podróżowaniu po mieście i nie mające ze sportem wiele wspólnego.

Możemy się tylko domyślać, że perspektywa oglądania małych, miejskich toczydełek ciągnących się po torze wyścigowym niespecjalnie zachwyciła Amerykanów, przyzwyczajonych chociażby do ultraszybkich wozów z NASCARu. Czy iRacer pomoże organizatorom cyklu zainteresować kogokolwiek wyścigami aut elektrycznych?

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA