REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Elektryczna Skoda Enyaq iV już na drogach

Skoda Enyaq iV, zaledwie dzień po światowej premierze, wyjechała na drogi publiczne w ramach tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de France.

Skoda Enyaq iV podczas Tour de France Materiały prasowe
Skoda Enyaq iV podczas Tour de France

Skoda Enyaq iV już dzień po uroczystej światowej premierze w Pradze ponownie stanęła w blasku fleszy. Pierwszy w pełni elektryczny SUV marki pełnił funkcję mobilnego centrum dowodzenia, z którego dyrektor wyścigu Tour de France, Christian Prudhomme, kieruje wydarzeniem.

Skoda Enyaq iV, jako „czerwony samochód” wyposażony w najnowsze technologie komunikacyjne, towarzyszył kolarzom 2 września, podczas 183-kilometrowego etapu z Gap do Privas. W ciągu najbliższych tygodni pierwszy elektryczny SUV Skody pojawi się także podczas dwóch kolejnych odcinków. Jednym z nich będzie etap finałowy, kończący się na Polach Elizejskich w Paryżu. Skoda jest oficjalnym głównym sponsorem Tour de France już po raz siedemnasty.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Skoda Enyaq iV – wyjątkowy egzemplarz

Elektryczny SUV Enyaq iV o czerwonym nadwoziu, uczestniczący w Tour de France, został wyposażony w panoramiczny szklany dach, sześć anten, specjalne syreny, lodówkę oraz najnowocześniejsze centrum łączności.

Dzięki zaawansowanym technologiom komunikacyjnym Christian Prudhomme może zarządzać wyścigiem i komunikować się z innymi pojazdami, komisarzami trasy oraz wymieniać z nimi informacje dotyczące statusu poszczególnych etapów Tour de France. Ponadto na potrzeby Tour de France podwozie modelu Enyaq iV zostało zmodyfikowane, aby sprostać wszystkim wymaganiom wydarzenia.

Skoda Enyaq iV podczas Tour de FranceMateriały prasowe
Skoda Enyaq iV podczas Tour de France

Jak wspomnieliśmy, oprócz 183-kilometrowego odcinka z Gap do Privas, nowa Skoda Enyaq będzie towarzyszyła również kolarzom w jeździe indywidualnej na czas z Lure do La Planche des Belles i finałowym 122-kilometrowym etapie, który prowadzi z Mantes-la-Jolie do Paryża. Wyścig tradycyjnie zakończy się na Polach Elizejskich po 21 etapach i 3470 przejechanych kilometrach.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zrównoważona mobilność podczas Tour de France

Skoda już po raz 17. jest oficjalnym głównym sponsorem Tour de France. W tym roku marka kładzie nacisk na tematykę zrównoważonego rozwoju. Z floty niemal 250 pojazdów udostępnionych organizatorom i kierownictwu wyścigu 30 z nich będzie modelami spod znaku iV z napędem hybrydowym typu plug-in lub w pełni elektrycznym.

Więcej o modelu Skoda Enyaq iV przeczytacie w naszym materiale z premiery. Elektryczna Skoda dostępna będzie z kilkoma wariantami pojemności baterii i mocy silnika, z napędem na tylną oś lub na cztery koła oraz w ekskluzywnej limitowanej wersji Founders Edition upamiętniającej założenie marki 125 lat temu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA