REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Elektryczna Skoda w Szanghaju

Na nadchodzących targach Shanghai Motor Show producent z Mladej Boleslav zamierza zaszokować szeroką publiczność. Czesi szykują elektryczny samochód.

Skoda Superb skóra

"W Szanghaju pokażemy niespodziankę, która da nam obraz tego, jak będą wyglądać elektryczne auta Skody" - obiecał Bernhard Maier, CEO marki Skoda. Studyjny model elektrycznej Skody będzie nawiązywał do modeli z nadwoziem coupe. Z kolei przód samochodu ma przypominać ten z najnowszego SUV-a z Czech, Skodę Kodiaq.

Model koncepcyjny to otwarta furtka dla seryjnych, elektrycznych modeli Skody. Pierwszym z nich ma być wersja plug-in hybrid na bazie Superba. Auto zadebiutuje w 2019 r. Pierwszy seryjny model z Mladej Boleslav zasilany tylko i wyłącznie prądem trafi na rynek w 2020 roku.

"To będzie bardzo duży krok naprzód. Dla marki to nowa technologia. Samochód elektryczny musi być inny, tak jak możliwości, które są znacznie większe, niż mieliśmy z tym do czynienia w przeszłości" - skomentował w jednym z wywiadów prezes Skody. "Do 2020 roku infrastruktura będzie znacznie lepiej przygotowana pod auta elektryczne. Skoda nie musi być liderem w każdej nowej technologii, która wchodzi na rynek. Analizujemy to co jest pomocne dla naszych klientów, co jest odpowiednie, na wyciągnięcie ręki i oczywiście co jest dostępne dla nich" - dodał Bernhard Maier.

Technikę elektrycznych aut Skoda podzieli z macierzystym koncernem z Wolfsburga. Volkswagen ma specjalną płytę podłogową przygotowaną pod elektryczne samochody. Poza tym Audi także zapowiedziało, że wprowadzi na rynek elektrycznego SUV-a.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA