[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Elektryczne Audi e-tron już w produkcji

W miniony poniedziałek Audi rozpoczęło nowy rozdział w swojej historii. Z taśmy montażowej zakładów w Brukseli zjechał pierwszy egzemplarz elektrycznego modelu Audi e-tron. Co wiemy o tym SUV-ie?

Audi e-tron Audi e-tron, fot. Audi

Audi e-tron to pierwszy w pełni elektryczny SUV marki z Ingolstadt, którego oficjalna światowa premiera zaplanowana jest na 17 września w San Francisco. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły techniczne.

Póki co wiemy, że pojazd ten charakteryzuje się zasięgiem w zupełności wystarczającym do codziennego użytkowania w mieście, a nawet weekendowych wypadów. Mowa o 400 kilometrach na jednym ładowaniu litowo-jonowej baterii.

Tę z kolei można regenerować z użyciem ładowarki i prądu o mocy 150 kW, co pozwala w około 30 minut uzupełnić zapas energii na dalszą podróż. Na tym etapie nie wiemy jednak jeszcze,w jakim stopniu baterie naładują się we wspomnianym czasie.

REKLAMA

REKLAMA

Audi e-tron Concept 2018 Audi e-tron Concept 2018, fot. Audi

Kluczem do tak szybkiego ładowania jest zaawansowany system zarządzania ciepłem wytwarzanym przez litowo-jonowy akumulator. Umieszczone w podłodze pojazdu ogniwa mają łączną pojemność 95 kWh i według realistycznych testów, prowadzonych w standardzie cyklu WLTP, pozwalają na przejechanie ponad 400 kilometrów.

Nowy SUV zapewnia przy tym wysoką codzienną użyteczność. Ładowanie domowym gniazdem trójfazowym trwać ma około 8,5 godziny. Obok możliwości szybkiego ładowania prądem stałym ze źródła bezpośredniego, elektryczny SUV może być również ładowany w trasie, na stacjach ładujących prądem zmiennym w standardzie do 11 kW i opcjonalnie do 22 kW.

Licząc wszystkie razem, w momencie debiutu modelu można będzie skorzystać z ponad 65 tysięcy publicznych stacji ładowania rozsianych po całej Europie, a liczba ta jeszcze w tym roku wyraźnie wzrośnie.

REKLAMA

Audi e-tron Concept 2018 Audi e-tron Concept 2018, fot. Audi

Wraz z wprowadzeniem modelu na rynek, dzięki nowej usłudze ładowania, Audi zapewni wszystkim klientom decydującym się na model e-tron uproszczony dostęp do prawie 80 procent z tych stacji. Niezależnie, czy auto ładowane będzie prądem stałym, czy zmiennym, czy z mocą 11 kW, czy 150 kW – wszystko czego potrzeba, by rozpocząć proces ładowania, to jedna karta.

Kupujący taką usługę musi najpierw jednorazowo zarejestrować się na portalu myAudi i zawrzeć indywidualną umowę dotyczącą ładowania pojazdu. Rozliczenia następują automatycznie i nie wymagają płatności w postaci fizycznej. Procedura ta zostanie uproszczona w momencie wprowadzenia funkcji Plug & Charge, której debiut zaplanowano na rok 2019. Wtedy nie będzie już potrzebna karta – samochód sam autoryzuje się na stacji i automatycznie odblokuje możliwość ładowania.

Audi transmitować będzie z San Francisco światową premierę Audi e-tron na stronie www.e-tron.audi. Uroczystość premiery rozpocznie się 17 września o godz. 20.30 czasu lokalnego, a transmisja rozpocznie się 18 września o godz. 5.30 czasu środkowoeuropejskiego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij