Elektryczne Volvo XC40 Recharge w tańszej wersji

Volvo XC40 Recharge z napędem elektrycznym zyskuje właśnie tańszą wersję, z jednym silnikiem i napędem na przód. Znamy cenę.

Volvo XC40 Recharge fot. materiały prasowe
Volvo XC40 Recharge

Do polskich salonów trafił w tym roku pierwszy w pełni elektryczny model szwedzkiej marki i jest nim Volvo XC40 Recharge. Samochód wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 400 KM i napęd czterech kół przyspiesza do setki w 4,9 sekundy, a jego zasięg wg WLTP określany jest na 417 km. Taki wariant kosztuje od 240 900 złotych.

Teraz jednak dołącza do niego bazowa wersja, z jednym silnikiem elektrycznym i napędem na przednią oś, która przy mocy 231 KM oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,4 sekundy. Ten wariant jest o 40 tys. złotych tańszy i w cenniku dostępny jest od 199 900 zł, czyli w cenie Volxo XC40 Recharge Plug-in Hybrid.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Volvo XC40 Recharge – moc 231 KM, zasięg 400 km

Przypomnijmy, że firma Volvo Cars już od 2030 roku planuje sprzedawać wyłącznie samochody typu BEV, czyli z napędem elektrycznym, zasilanym z akumulatora. Kolejna odmiana elektrycznego modelu XC40 ma ją do tego celu przybliżyć. Nowe XC40 Recharge wyposażono w jeden silnik o mocy 231 KM, który napędza przednią oś. Akumulator pojazdu ma pojemność 69 kWh, co przekłada się na zasięg 400 km zgodnie z procedurą WLTP. Ładowanie baterii od 10 do 80 proc. ma zająć jedynie 32 minuty, jeśli skorzystamy z szybkiej ładowarki typu DC.

Volvo XC40 Rechargefot. materiały prasowe
Volvo XC40 Recharge

Nowy jednosilnikowy model XC40 Recharge jest już w sprzedaży na wybranych rynkach i, podobnie jak wszystkie modele Volvo z napędem elektrycznym, będzie można go zamówić online na stronie volvocars.com, w studiach Volvo lub w dowolnym salonie sprzedaży – składając zamówienie online razem z handlowcem. Oba warianty XC40 Recharge są dostępne w ramach oferty Care by Volvo, która obejmuje takie elementy, jak serwis, gwarancja, pomoc drogowa, a także opcje ubezpieczenia i ładowania w domu, jeśli na danym rynku są dostępne.

Volvo cały czas rozwija oprócz tego oprogramowanie elektrycznych modeli XC40, by te efektywniej wykorzystywały energię i miały dłuższy zasięg. Najnowsze zmiany poprawiające parametry auta będą udostępnione tym klientom, którzy kupili modele z początku produkcji. Ta aktualizacja może być pobrana przez każdy samochód bezprzewodowo.

Dodajmy, że w krajach Europy Centralnej i Północnej elektryczne modele XC40 są wyposażone w uniwersalne opony Recharge. Dotyczy to także Polski. Zaprojektowano je tak, by radziły sobie ze zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Pozwalają też przez pierwsze dwa lata uniknąć zamieszania związanego z wymianą opon z letnich na zimowe i z powrotem. Opony uniwersalne zmniejszają ślad węglowy w porównaniu do opon zimowych.

REKLAMA

Volvo XC40 Recharge – dane techniczne i wyposażenie

Elektryczne odmiany XC40 są wyposażona w system pokładowy Android Automotive OS obejmujący takie funkcje jak: Google Assistant, Google Maps and Google Play. Samochód po opuszczeniu fabryki pobiera bezprzewodowo aktualizacje usprawniające działanie pojazdu.

Nowa odmiana XC40 Recharge waży 2023 kg. Silnik o mocy 231 KM i maksymalnym momencie obrotowym 330 Nm rozpędza ten samochód od 0 do 100 km/h w 7,4 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 180 km/h. W segmencie aut elektrycznych tej klasy to jedna z wyższych wartości na rynku. Oprócz tylnego bagażnika o pojemności 531 litrów, auto ma także schowek pod przednią maską (31 litrów). Akumulator o pojemności 69 kWh (pojemność użyteczna: 67 kWh) zapewnia zasięg auta do 400 km według procedury WLTP.

Produkcja nowej wersji elektrycznego modelu XC40 rusza jesienią tego roku w dwóch fabrykach jednocześnie: w belgijskiej Gandawie oraz w chińskim Luqiao. Na wybranych rynkach, w tym także w Polsce, już można składać zamówienia na to auto. Jest dostępne od 199 900 zł.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA