Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Elektryczne modele Skody od 2020 roku

Już za trzy lata Skoda zacznie produkować samochody napędzane wyłącznie energią elektryczną. Powstawać będą w fabryce w Mlada Boleslav.

Skoda elektryczna
Skoda elektryczna

Produkcja samych podzespołów do aut hybrydowych i elektrycznych, jak i samochodów z napędem elektrycznym, jest częścią strategii rozwoju marki w najbliższych latach.

W roku 2019 czeska marka ruszy z produkcją komponentów napędu elektrycznego dla układów hybrydowych typu plug-in.

- Przyszłość Skody będzie elektryczna – mówi Dyrektor Generalny Skody Bernhard Maier. - Planujemy wprowadzić do 2025 roku pięć elektrycznych samochodów w różnych segmentach. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że pierwsza Skoda z napędem tego typu będzie budowana w Czechach. Decyzja ta świadczy o bardzo dużym zaufaniu, jakim Grupa Volkswagen darzy nasze zdolności produkcyjne.

REKLAMA

Jak wspomnieliśmy wyżej, produkcję samochodów elektrycznych w fabryce w Mladá Boleslav, już w 2019 roku poprzedzi wytwarzanie komponentów do napędów hybrydowych typu plug-in, które będą dostarczane do samochodów marek należących Grupy Volkswagen.

Również w 2019 roku zostanie zaprezentowany pierwszy zelektryfikowany model Skody. Będzie to Skoda Superb z napędem hybrydowym typu plug-in, budowana na linii produkcyjnej w Kvasinach. Pierwszy model marki napędzany wyłącznie energią elektryczną będzie budowany w Mladá Boleslav od roku 2020. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że Skoda zaprezentowała już swoją wizję elektrycznego, autonomicznego pojazdu. Był nią model koncepcyjny o nazwie VISION E, pokazany na tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

Elektryfikacja gamy modelowej Skody i produkcja podzespołów napędów elektrycznych dla całej Grupy Volkswagen należą do filarów obranej przez markę Skoda "Strategii 2025". Pozostałe części planu obejmują między innymi zdobywanie nowych rynków i rozszerzenie działalności biznesowej marki o usługi z zakresu mobilności.

Zobacz również:
REKLAMA