Elektryczny Focus nadal z małym zasięgiem

Niebawem na rynku pojawi się elektryczny Ford Focus. Amerykański koncern zapowiedział już, że auto nie będzie się ścigać z modelami produkowanymi przez GM czy Teslę.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami na światowym kongresie SAE W Detroit, Kevin Layden, dyrektor odpowiedzialny za rozwój silników elektrycznych w Fordzie, zapowiedział, że elektryczny Focus będzie miał znacznie mniejszy zasięg w porównaniu z Chevroletem Bolt czy Teslą Model 3. Ford bardzo długo zwlekał z popularyzacją samochodów elektrycznych, mimo że pierwsze wieści o elektrycznym Focusie pojawiły się już kilka lat temu.

REKLAMA

Konkurencyjne modele pozwolą przejechać na pełnych akumulatorach ponad 300 kilometrów podczas gdy Ford zaoferuje zasięg wynoszący zaledwie 160 km. To i tak poprawa o kilkadziesiąt km w porównaniu z modelem z ubiegłego rocznika modelowego. Nowa wersja będzie wyposażona w mniejsze, lżejsze i tańsze akumulatory. System SmartGauge na ekranie LCD będzie wyświetlał informacje dotyczące szacowanego zasięgu. Dzięki temu będzie można odpowiednio dopasować styl jazdy.

Elektryczny Focus przeznaczony na rocznik modelowy 2017 pojawi się pod koniec tego roku. Wraz z nim pojawi się nowa, szybka ładowarka pozwalająca w 30 minut naładować baterie do 80 procent.

Nowy model będzie wyposażony w system Brake Coach, który będzie uczył kierowcę jak zmaksymalizować efektywność hamowania, żeby uzyskać z niej jak najwięcej cennej energii. Focus ma pozostać zwinnym autem, dzięki inteligentnemu układowi kierowniczemu.

Elektryczny Focus to dopiero początek planu amerykańskiego producenta, który zamierza do 2020 roku wprowadzić na rynek trzynaście modeli. Cała inwestycja w auta napędzane elektrycznie będzie kosztować Forda 4,5 miliarda dolarów.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA