REKLAMA

Elektryczny Hyundai Kona dla polskiej policji

Stołeczna policja wzbogaciła się właśnie o sześć radiowozów. Znakiem czasów jest fakt, że są to w pełni elektryczne samochody, bazujące na modelu Hyundai Kona Electric.

Hyundai Kona Electric dla policji fot. materiały prasowe
Hyundai Kona Electric dla policji

Od teraz stołeczna policja będzie mogła niemal bezszelestnie przemieszczać się po ulicach i uliczkach miasta, bowiem jej szeregi wypełniło sześć radiowozów Hyundai Kona Electric. Złośliwi pytają już o to, co stanie się, kiedy podczas pościgu zabraknie prądu, ale po pierwsze te radiowozy nie są jednostkami pościgowymi, a po drugie ich zasięg wcale nie jest taki mały.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Radiowozy zamówione przez policję to elektryczne Hyundaie Kona z akumulatorem gromadzącym 64 kWh energii i silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM, który umożliwia osiągnięcie prędkości 100 km/h już w czasie 7,6 sekundy. Oznacza to osiągi na poziomie wielu usportowionych modeli.

Co więcej, Hyundai Kona Electric dysponuje zasięgiem do 484 km (WLTP) normalnej jeździe, a w trybie miejskim nawet do 660 km. A to już co najmniej poziom spalinowych aut klasy kompakt.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowe policyjne radiowozy wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w tym:

  • system utrzymywania pasa ruchu (LKA),
  • systemy kontroli zjazdu i podjazdu (DBC i HAC),
  • system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW),
  • asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych (FCA),
  • system monitorowania martwego pola (BCW),
  • inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go, który utrzymuje zadaną prędkość i utrzymuje dystans przed poprzedzającym pojazdem, a w razie konieczności doprowadza do zatrzymania samochodu.

Modele przekazane Stołecznej Komendzie Policji w Warszawie będą wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. To optymalny teren dla elektrycznych radiowozów, które nie emitują spalin i są niemal niesłyszalne – poza wymaganym przepisami dźwiękiem przy niskich miejskich prędkościach.

Jak zapowiada polski importer samochodów Hyundai, do końca października zostaną przekazane kolejne elektryczne modele koreańskiego SUV-a.

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA