Elektryczny Nissan Townstar już dostępny. Znamy ceny

Elektryczny Nissan Townstar jest już dostępny w Polsce, w dwóch wersjach rozstawu osi i czterech wariantach wyposażenia. Jego ceny startują od kwoty 139 900 złotych netto.

Nissan Townstar EV fot. materiały prasowe
Nissan Townstar EV

Nissan Townstar EV w wersji dostawczej to w prostej linii następca dobrze znanego Nissana e-NV200. Samochód napędzany jest silnikiem o mocy 122 KM, generującym moment obrotowy 245 Nm. Czerpie on energię z akumulatora trakcyjnego o pojemności 45 kWh, który pozwala uzyskać nieco ponad 300 km zasięgu w cyklu mieszanym.

Model oferowany jest w dwóch wersjach rozstawu osi: 2716 oraz 3100 mm. Maksymalna długość przestrzeni ładunkowej wynosi odpowiednio 1806 i 2230 mm, a jej pojemność siega 3,3 lub 4,3 m3. Ładowność wersji ze standardowym rozstawem osi wynosi do 612 kg, a przedłużonej – 800 kg, co plasuje Nissana Townstar wśród liderów segmentu. Wysoką funkcjonalność modelu podkreśla także fakt, że umożliwia on holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Nissan Townstar EVfot. materiały prasowe
Nissan Townstar EV

Nissan Townstar EV – cennik i wyposażenie

Elektryczny Townstar oferowany jest na polskim rynku w czterech wersjach wyposażenia – Visia, Business, N-Connecta i Tekna. Podstawowa Visia kosztuje od 139 900 zł netto i w standardzie zawiera m.in.:

  • reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy),
  • tylne czujniki parkowania,
  • dwuskrzydłowe tylne drzwi, które otwierają się pod kątem 180°,
  • pokładową ładowarkę AC o mocy 11 kW.

Wersja Business dostępna jest w cenie od 141 900 zł netto (145 900 zł netto w wersji przedłużonej), a jej wyposażenie wzbogacone jest m.in. o:

  • automatyczną klimatyzację,
  • radioodtwarzacz z odbiorem cyfrowego sygnału DAB,
  • podgrzewane przednie fotele,
  • fotel kierowcy z regulacją wysokości i regulowanym podparciem lędźwi,
  • drzwi przesuwane z prawej strony,
  • pakiet rozwiązań znacznie poprawiających komfort użytkowania samochodu elektrycznego, jak pompa ciepła, pokładowa ładowarka AC 22 kW oraz układ chłodzenia baterii trakcyjnej.

Nissan Townstarfot. materiały prasowe
Nissan Townstar

Kolejny poziom to N-Connecta, gdzie w cenie od 153 900 zł netto dostaniemy dodatkowo zestaw audio z 8-calowym ekranem dotykowym, system inteligentnego kluczyka i-KEY, a także poprawiające bezpieczeństwo systemy hamowania awaryjnego, ostrzegania o obiektach w martwym polu, rozpoznawania znaków drogowych oraz przednie czujniki parkowania i kamerę cofania. Ponadto, wersja ta wyposażona jest w złącze szybkiego ładowania CCS, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym z mocą do 80kW.

Najwyższa wersja wyposażenia to Tekna, oferowana w cenie od 171 900 zł netto. W tym oferowany jest pakiet najnowocześniejszych technologii Nissana, jak między innymi system wspomagania kierowcy ProPILOT Assist, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzegania i interwencji w przypadku wykrycia obiektu w martwym polu, rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację NissanConnect z 8-calowym ekranem dotykowym, cyfrowe zegary z 10-calowym wyświetlaczem TFT, system kamer 360°, ładowarkę indukcyjną, a ponadto podgrzewanie przedniej szyby i koła kierownicy.

Nissan Townstar EVfot. materiały prasowe
Nissan Townstar EV

Nissan Townstar EV objęty jest jest 5-letnią gwarancją producenta z limitem do 160 000 km, a gwarancja na pojemność akumulatora wynosi 8 lat lub 160 000 km. Dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów w Polsce rozpoczną się na początku przyszłego roku. W najbliższych miesiącach do gamy Nissana zostanie wprowadzona także osobowa wersja Combi.

REKLAMA