Elektryczny SUV dla 7 osób. Mercedes EQB w sprzedaży

Mercedes EQB to elektryczny odpowiednik Mercedesa GLB, czyli dobrze znanego z naszych ulic SUV-a, mieszczącego do 7 osób. Znamy już ceny modelu EQB.

Mercedes EQB fot. materiały prasowe
Mercedes EQB

W kwietniu tego roku w Szanghaju zaprezentowany został nowy elektryczny SUV – Mercedes EQB, a w listopadzie zadebiutował ten sam model, ale już w wersji europejskiej. To SUV z napędem elektrycznym, wywodzący się z Mercedesa GLB, czyli modelu z napędem tradycyjnym. Nowy EQB oferować będzie miejsce nawet dla siedmiu osób. Początkowo w gamie znajdą się modele EQB 300 z 229-konnym silnikiem oraz EQB 350 z silnikiem o mocy 293 KM. Później dołączą kolejne warianty, w tym taki o zwiększonym zasięgu.

Mercedes EQB – ceny w Polsce

W polskich salonach Mercedesa można zamawiać już rodzinnego elektrycznego SUV-a EQB. Ceny modelu startują od 238 300 zł. Standardowo EQB oferuje pięć miejsc, a na życzenie jest oferowany z siedmioma fotelami. Początkowo do wyboru są dwie wersje z napędem obu osi:

 • EQB 300 4MATIC (228 KM) – od 238 300 zł
 • EQB 350 4MATIC (292 KM) – od 251 100 zł

Mercedes EQBfot. materiały prasowe
Mercedes EQB

EQB jest drugim po modelu EQA w pełni elektrycznym kompaktowym SUV-em Mercedes-EQ. Jego przestronna kabina oferuje przestrzeń nawet dla 7 osób. Opcjonalny trzeci rząd siedzeń (dopłata 4237 zł) obejmuje dwa fotele, które zapewnią wygodne miejsce dla pasażerów o wzroście do 1,65 metra. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa zapewniają chowane zagłówki, pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły napięcia na wszystkich zewnętrznych siedzeniach oraz kurtyny powietrzne sięgające do trzeciego rzędu włącznie.

Przez ograniczony czas od chwili premiery EQB jest oferowany w specjalnym wydaniu Edition 1 (dopłata 36 548 zł). Z zewnątrz specjalna edycja łączy elementy pakietu Night ze stylizacją AMG. Sportowy charakter podkreślają 20-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów, lakierowane na miedziany, matowy odcień uzupełniony o polerowane krawędzie. W kabinie uwagę zwraca tapicerka ze skóry w szarym kolorze neva, podświetlany spiralny element ozdobny oraz dysze wentylacyjne ze srebrnymi pierścieniami oraz niebieskimi akcentami.

Mercedes EQB – wyposażenie seryjne i pakiety

Mercedes EQBfot. materiały prasowe
Mercedes EQB

Seryjne wyposażenie EQB obejmuje m.in.

 • stylizację linii Progressive z 18-calowymi felgami z lekkich stopów i aluminiowymi relingami dachowymi,
 • reflektory LED,
 • tempomat,
 • wielofunkcyjną kierownicę wykończoną skórą,
 • klimatyzację automatyczną,
 • aktywnego asystenta pasa ruchu,
 • adaptacyjnego asystenta świateł drogowych,
 • nastrojowe oświetlenie,
 • regulację odcinka lędźwiowego,
 • kamerę cofania,
 • elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika,
 • układ chroniący pieszych,
 • czujnik deszczu,
 • 5-metrowy przewód do ładowania z wallboxa/publicznej stacji ładowania.

Gama EQB obejmuje też unikalny dla elektrycznych modeli Mercedes-EQ pakiet wyposażenia Electric Art (dopłata 6636 zł). W tym przypadku tapicerkę z syntetycznej skóry ARTICO i tkaniny Cupertino oraz otwory wentylacyjne zdobią dodatki w kolorze różowego złota. Linia Electric Art obejmuje również specjalne 18-calowe dwukolorowe obręcze kół z lekkich stopów.

Mercedes EQBfot. materiały prasowe
Mercedes EQB

REKLAMA

Nabywcy EQB mają do wyboru trzy korzystnie wycenione pakiety wyposażenia. Pierwszy z nich – Advantage (11 510 zł) – obejmuje szereg funkcji z zakresu komfortu, m.in. pakiet funkcji lusterek, a także dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25”, które łączą się ze sobą, tworząc panoramiczny kokpit.

Pakiet Premium (17 355 zł) stanowi rozwinięcie pakietu Advantage i dodatkowo obejmuje m.in. dostęp bezkluczykowy KEYLESS-GO, dwustrefową klimatyzację automatyczną THERMOTRONIC, rozbudowane nagłośnienie oraz bezprzewodowe ładowanie smartfona.

W pakiecie Premium Plus (26 339 zł) EQB dodatkowo oferuje pakiet innowacji MBUX, pakiet parkowania z kamerami 360° oraz elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień.

Ponadto lista opcji EQB obejmuje m.in. pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy (6176 zł) z adaptacyjnym tempomatem DISTRONIC i poszerzonymi funkcjami wspierającymi kierowcę (m.in. monitorowanie manewru skrętu, funkcja tworzenia korytarza ratunkowego, funkcja ostrzegania przy wysiadaniu wykrywająca zbliżających się rowerzystów lub pojazdy oraz ostrzeganie o pieszych w rejonie przejść).

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

REKLAMA