Elektryczny Seat w 2019

Czas gra na niekorzyść producentów. Ci, którzy jeszcze nie maja w swojej ofercie aut elektrycznych lub ekologicznych muszą odrobić straty. Normy emisji niższe nie będą.

Seat Leon 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do grona marek, które w najbliższych latach wprowadzą do oferty samochód elektryczny dołącza Seat. Oczywiście na razie mowa jest o planach. Jednak termin - rok 2019 nie jest znów taki odległy. To z kolei wskazuje, że nie może być mowy o fazie projektowania. Prace nad pierwszym seryjnym elektrycznym Seatem są już daleko posunięte.

REKLAMA

Po pierwsze w 2016 roku producent z Barcelony zaprezentował światu studyjny model e-Mii, więc fazę zapowiedzi Hiszpanie mają już za sobą. Dwa, seryjny samochód elektryczny najpewniej powstanie na bazie Volkswagena e-Upa, również zasilanego prądem.

Elektryczny "mieszczuch" z Wolfsburgu ma silnik o mocy 82 KM, który pozwala osiągać prędkość maksymalną równa 135 km/h. Oczywiście hiszpański samochód elektryczny zapewne będzie oferował lepsze osiągi.

Wprowadzenie na rynek elektrycznego Seata Mii zapowiedział m.in. szef hiszpańskiej marki, Luca de Meo. Stwierdził w jednym z wywiadów, że takie auto "ma sens w mieście". Co więcej prądem ma być zasilany także inny model Seata. Luca de Meo obiecał, że drugi elektryczny samochód będzie wielkością przypominał Leona.

W kwestii elektrycznego Leona także z pomocą przybędzie koncern z Wolfsburgu, który podzieli się doświadczeniem i rozwiązaniami zastosowanymi w seryjnym e-Golfie. W najnowszej wersji kompaktowy elektryk z Wolfsburgu ma akumulatory mogące zgromadzić energię o równowartości 35,8 kWh. Do tego samochód oferuje 300 km zasięgu na jednym ładowaniu, a silnik elektryczny ma 161 KM.

Seat zamierza oba auta wprowadzić na rynek przed 2020 rokiem i dołączyć do tego grona elektrycznego SUV-a.

Zobacz także:
REKLAMA