[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami

Pierwszy model z rodziny ID, która obejmie modele z różnych segmentów, będzie imponował dynamiką, nowoczesnym designem i innowacyjnymi reflektorami ID.Light. Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto słucha kierowcy

Samochód rozumie polecenia głosowe kierowcy i za pomocą oświetlenia sam komunikuje się z pasażerami. Pas diod LED, który przebiega przez deskę rozdzielczą, w zależności od sytuacji zmienia swój kolor. Kiedy kierowca zajmie miejsce w fotelu, system ID. Light da mu znać, że układ napędowy jest gotowy do jazdy i że drzwi auta są zablokowane lub odblokowane. Oświetlenie odpowiednimi kolorami i sygnałami poinformuje go o działaniu systemów asystujących i o wskazaniach nawigacji, zasygnalizuje przychodzące połączenia telefoniczne, zwróci uwagę, że trzeba np. zahamować. Działanie system ID. Light nie tylko ułatwia jazdę, ale zmniejsza też stres związany z prowadzeniem samochodu, zwłaszcza w mieście, podobnie jak nawigacja. Na przykład, mrugający pas LED zaleca zmianę pasa ruchu, ale informuje również kierowcę, jeśli zajmie on zły pas. System ID. Light współpracuje ze sterowaniem głosowym – na komendy pasażerów reaguje sygnałem świetlnym i wskazuje, czy w danej chwili „zwraca się” do kierowcy czy do pasażera siedzącego z przodu.

VW ID.3 może zalecić kierowcy zmianę pasa ruchu

REKLAMA

Komunikację ułatwiają kolory

Mimo że system ID. Light jest mocno zaawansowany technicznie jego działanie okazuje się bardzo intuicyjnie dzięki wykorzystaniu do komunikacji kolorów. O tym, że akumulatory są w pełni naładowane informuje kolor zielony, czerwony natomiast jest ostrzeżeniem – np. zwraca kierowcy uwagę, że musi gwałtownie zahamować. Reflektory ID.3 imitują ruchy oczu, światło nadaje wnętrzu auta dodatkowego charakteru. Wykorzystanie światła sprawia, że samochód staje się bardziej „przyjazny”, a komunikacja z nim jest bardzo prosta i intuicyjna.

VW ID.3 przekazuje informacje za pomocą kolorów

Wkrótce na drogach

ID.3 to elektryczny model nowej generacji zbudowany na platformie MEB, który będzie kosztował poniżej 130 tys. zł, czyli tyle, ile porównywalne z nim pod względem wyposażenia i mocy samochody spalinowe. Auto miało już premierę w Polsce i można na nie składać zamówienia - produkcja ID.3 ruszy pod koniec tego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego.

Pierwsze ID.3 trafią do klientów na początku 2020 r.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA