Elektryczny VW w Detroit

Na styczniowych targach w NAIAS koncern z Wolfsburga zaprezentuje nowy model zasilany energią elektryczną. Auto będzie mieć m.in. napęd przekazywany na 4 koła.

VW I.D.
Volkswagen I.D.

Linię modeli elektrycznych Volkswagen zapowiedział na jesiennych targach w Paryżu studyjnym model I.D. W Detroit niemiecki producent pokaż nowy model z rodziny I.D. Auto będzie bazować na modułowej płycie podłogowej stworzonej dla samochodów elektrycznych - MEB.

Volkswagen udostępnił trzy zdjęcia zapowiadające auto. Do tego niemiecki producent w informacji prasowej podgrzewa emocje, że stylistyka "pojazdu łączy elementy charakterystyczne dla pierwszych legendarnych samochodów marki Volkswagen z tymi, jakie niesie elektryzująca przyszłość." Studyjny I.D. będzie miał także przestronne i wygodne wnętrze.

Nowy model I.D. będzie zasilany 2 silnikami elektrycznymi, a siła napędowa trafi na obie osie. Samochód szykowany na targi NAIAS w Detroit będzie jedynie koncepcyjnym modelem. Ale już seryjne auta z rodziny I.D. będą przystosowane do jazdy w pełni autonomicznej.

Już teraz producent zapowiada, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk na kierownicy, by ta znikła z tablicy rozdzielczej. Wtedy to czujniki laserowe, ultradźwiękowe i radary wraz z kamerami będą monitorować otoczenie i obserwować innych użytkowników dróg.

Volkswagen w swojej ofercie poza elektrycznym e-Golfem nie ma żadnego auta zasilanego wyłącznie poprzez prąd. Modele I.D. mają w przyszłości pozwolić producentowi nawiązać równą walkę z konkurencją, która w segmencie aut elektrycznych radzi sobie coraz lepiej.

REKLAMA