REKLAMA

Elektryczny crossover Infiniti w Detroit

Na salonie samochodowym w Detroit Infiniti zaprezentuje w pełni elektrycznego crossovera.

Elektryczny crossover Infiniti Materiały prasowe
Elektryczny crossover Infiniti
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Infiniti przygotowuje nie lada premierę na nadchodzący salon samochodowy w Detroit. Będzie to crossover o napędzie czysto elektrycznym, zbudowany na nowej platformie, przeznaczonej do kolejnych aut elektrycznych marki.

Jak zapowiada producent, styczniowy debiut, którego nazwy jeszcze nie ujawniono, wprowadzi nowy język stylistyczny, właściwy pojazdom elektrycznym i zgodnym z „japońskim duchem”.

Na razie musimy zadowolić się dość skromnym teaserem, na którym widać zmianę w designie Infiniti. Auto jest masywne i „napompowane”, ale nie tak obłe jak dotychczasowe Infiniti. Styliści poszli w stronę bardziej zdecydowanych przetłoczeń i kilku kanciastym liniom.

Zobacz także: Infiniti QX60 w Polsce - znamy ceny

REKLAMA

REKLAMA

Charakteru dodają wąskie reflektory i wyraźnie zarysowany, podświetlany grill, w który wkomponowano nie tylko duże logo marki, ale także napis INFINITI. Szyba przednia przechodzi płynnie w szyby boczne, a dach opada tuż za drzwiami, w stylu samochodów coupe.

W oczy rzuca się też brak tradycyjnych lusterek, które tu zastąpione zostały kamerami. Uwagę zwracają też potężne koła i wydatne nadkola. Sądząc po tym jednym, niewyraźnym, ale wiele mówiącym zdjęciu, można spodziewać się naprawdę ładnego projektu.

Specjaliści z Infiniti są zdania, że wprowadzanie napędów elektrycznych otwiera nowe możliwości w projektowaniu nadwozi typu sedan i crossover, zarówno jeśli chodzi o design zewnętrzny, jak i rozwiązania wnętrza.

Zobacz także: 30-dniowe polisy OC pod lupą UFG

REKLAMA

Chodzi o to, że dzięki zmianom proporcji i mniejszym podzespołom w porównaniu do aut z tradycyjnym napędem, samochody z napędem elektrycznym otwierają szersze możliwości kształtowania przestrzeni wewnętrznej, pozwalając na aranżowanie przestronnych, nawiązujących do salonów, kabin.

Oprócz tego modelu Infiniti pokaże w Detroit również koncepcyjny Prototype 10 Pebble Beach Concept. Docelowo, od 2021 roku japońska marka zelektryfikuje swoją ofertę modelową, stosując napędy hybrydowe i elektryczne w całej gamie.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA