Elektryczny sedan od Pininfariny

Studio projektowe Pininfarina opracowało na zlecenie Hybrid Kinetic Group nadwozie limuzyny z napędem elektrycznym.

Pininfarina H600
Pininfarina H600

Firma Hybrid Kinetic Group z Hongkongu specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży pojazdów z napędem alternatywnym. Opracowuje także komponenty do budowy. Model H600 to pierwsza całkowicie własna konstrukcja samochodowa tego wytwórcy. Limuzyna zaprezentowana podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie ma długość 520 cm.

Autorem projektu nadwozia typu sedan, ale o linii czterodrzwiowego coupe, jest słynna włoska firma karoseryjna Pininfarina. Nadwozie wykonane całkowicie z aluminium ma szerokość 2 metrów, a wysokość auta wynosi 149 cm. Czterodrzwiowy H600 mieści 5 osób, a pojemność jego bagażnik sięga 500 litrów. Według producenta masa samochodu gotowego do jazdy wynosi 1870 kilogramów.

REKLAMA

Wnętrze wykończono szlachetnymi materiałami – dominuje w nim skóra oraz polerowane aluminium. Zamiast klasycznych zegarów kierowca ma sporej wielkości ekran. Podobny znalazł się przed pasażerem, a trzeci na konsoli środkowej.

Do napędu H600 służą silniki elektryczne, których moment obrotowy jest płynnie rozdzielany na cztery koła. Całkowita moc elektromotorów wynosi 600 kilowatów czyli 816 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna H600 sięga 250 km/h, a czas rozpędzania do 100 kilometrów na godzinę wynosi zaledwie 2,9 sekundy. Zasięg z wykorzystaniem Range Extendera, czyli silnika spalinowego napędzającego niewielką turbinę elektryczną, jest określany na ponad 1000 km.

Jeśli H600 przypadł wam do gustu to musicie jeszcze trochę poczekać. Hybrid Kinetic Group nie podała do tej pory daty rozpoczęcia produkcji seryjnej. Nie wspomina również o ewentualnej cenie H600.

REKLAMA