Elektryczny sportowiec Infiniti już za trzy lata

Samochód sportowy będzie pierwszym modelem z napędem elektrycznym stworzonym przez Infiniti. Japoński producent wprowadzi go jeszcze przed końcem dekady.

Infiniti Emerg-e Concept
Infiniti Emerg-e Concept

Kilka dni temu Roland Krueger, prezydent Infiniti, potwierdził najbliższe plany firmy. Od jakiegoś czasu japońska marka przymierza się do wprowadzenia samochodu z napędem elektrycznym.

REKLAMA

Pierwszym modelem w gamie będzie model sportowy. Powstał już pierwszy prototyp, który uzyskał aprobatę szefa koncernu. Nowy model ma być wyposażony w technologię napędu przeszczepioną od Nissana, ale zostanie zaimplementowana w zupełnie nową platformę.

Japończycy nie zdradzają wyglądu nowego auta, ale podpowiedzi możemy szukać w koncepcie Emerg-e zaprezentowanym w 2012 roku. Do jego budowy wykorzystano rozwiązania zaprojektowane przez brytyjskiego Lotusa. Jeżdżący prototyp pojawił się nawet na Festiwalu Szybkości w Goodwood. Auto było napędzane układem hybrydowym. Kilka miesięcy później zatrzymano rozwój tego projektu.

W tym samym czasie Infiniti pokazało projekt auta elektrycznego bazującego na Nissanie Leaf. Model o nazwie LE nie zrobił już takiego wrażenia jak wcześniejszy projekt.

REKLAMA