REKLAMA

Elektryzujące premiery Volkswagena: e-Up! i e-Golf.

Salon samochodowy we Frankfurcie jak co roku pełen będzie ekologicznych nowości - swoją cegiełkę dołoży także Volkswagen.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 76 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koszt przejazdu 100 kilometrów samochodem z silnikiem spalinowym wynosi około 25-40 złotych. Elektryczne Volkswageny są w stanie przejechać ten dystans za kilkukrotnie mniejsze pieniądze: koszt 100 km w e-Up! to około 6.80 zł, a w e-Golfie 7.40 zł.

REKLAMA

Zasięg samochodów elektrycznych Volkswagena to 160 km dla e-Upa! i 190 km dla e-Golfa. Takie wartości pozwalają optymistycznie zakładać, że z obu samochodów będzie można korzystać w mieście na jednym "baku" przez 2-3 dni.

Volkswageny na prąd mają być samochodami dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców - wszystko jednak zależy od ceny, której producent jeszcze nie przedstawił.

Ładowanie samochód elektrycznych w Wolfsburga potrwa 30 minut w stacji szybkiego ładowania, lecz takich w Polsce jest jak na lekarstwo. Dodając do tego fakt braku jakichkolwiek dopłat czy ulg dla "ekologicznych" kierowców w naszym kraju, samochód na prąd, jak dobry by nie był, nie jest opłacalnym zakupem.

Silnik Volkswagena e-Up! generuje moc 82 KM i 210 Nm. Auto zużywać ma jedynie 14,7 kWh prądu na 100 km. Osiągi elektrycznego malucha to: 13,4 s do "setki" i 130 km/h prędkości maksymalnej.

Volkswagen e-Golf ma do dyspozycji silnik 115-konny (270 Nm) dzięki czemu osiąga 140 km/h, a do 100 km/h rozpędzi się w nieco ponad 10 sekund.

Volkswageny na prąd oprócz nowoczesnego napędu posiadać mają kompletne wyposażenie, nie odstające od dostępnego w "normalnych" modelach.

amis.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA