Elise Club Racer – z nawiązaniami do przeszłości

Lotus Elise Club Racer
Lotus Elise Club Racer

Powroty do przeszłości są ostatnie bardzo modne. Raptem kilka dni temu prezentowaliśmy Wam piękne Porsche Sport Classic, a teraz także Lotus przyszykował podobne auto. Niestety, w przypadku Elise'a wszystko "rozbija" się tak naprawdę o barwy nadwozia.

Club Racer dostępny będzie w czterech klasycznych kolorach, które używane były przez angielską firmę w latach sześćdziesiątych. Są to: żółty (Elite Yellow), szary (Carbon Grey), niebieski (Sky Blue) oraz biały (Old English White).

Podczas gdy kolory może i nawiązują do dawnych lat, to felgi wykonane ze stopów lekkich - z pewnością nie. Podobnie rzecz się ma z oponami Yokohama AD07 LTS, ale w tym przypadku nie można mieć producentowi tego za złe.

Kolor nadwozia został przeniesiony także do wnętrza - okala drążek zmiany biegów oraz widoczny jest na fotelach, które otrzymały logo CR, czyli Club Racer. Inne zmiany to podłoga wykonana z "szarego" aluminium oraz gałka zmiany biegów.

Lotus Elise Club Sport wyposażony jest w silnik znany z modelu S i rozwijający moc 134 koni mechanicznych. Pozwala on na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6,1 sekundy, a na 100 km średnio potrzebuje 7,6 litrów benzyny.

Premiera auta nastąpi na salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

Zobacz także:
REKLAMA