Elise z nowym przodem i silnikiem!

Największą niespodzianką w gamie Elise'a będzie nowa jednostka napędowa, która ma zastąpić poprzedni 1,8-litrowy silnik o mocy 134 koni mechanicznych przy 6800 obr/min. 1,6-litrowy benzyniak produkcji Toyoty rozwija tę samą moc, co poprzednik, wytwarza niewiele niższy moment obrotowy (160 zamiast 174 Nm), ale zapewnia aż o 23% niższe zużycie paliwa.

Średnio na 100 km podstawowy model Elise, oznaczony literką S, zadowala się teraz 6,1 litrami paliwa, do 100 km/h przyspiesza w czasie 6,7 sekundy i pozwala na rozwinięcie prędkości maksymalnej 200 km/h.

Z przodu zmodernizowany Elise wyróżnia się bardziej wyrazistymi światłami przednimi z paskami LED-ów po bokach oraz przestylizowanym zderzakiem z większym wlotem powietrza do chłodnicy. W celu uzyskania lepszej aerodynamiki nieco odmieniona została maska silnika umieszczonego z tyłu oraz zderzak. Nowe są też wzory felg aluminiowych.

Ponadto, odmiany R oraz Supercharged SC (189- i 217-konne) wyposażone zostały w nowe sześciostopniowe przekładnie mechaniczne.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA