Espace, 500X, Vitara, Mazda 2 - czterej rozbitkowie Euro NCAP

Najlepsze wyniki zgarnęły Espace i Vitara, oba auta otrzymały po pięć gwiazdek. Pozostali dwaj rozbitkowie po jednej mniej.

Renault Espace Euro NCAP
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 53 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Zmiana wizerunku nowej Vitary z topornej terenówki na SUV-a dobrze jej zrobiła. Szczególnie w kwestii bezpieczeństwa, co widać w najnowszych testach Euro NCAP. Bezpieczeństwo dorosłych oceniono na 89% (żaden z pozostałych rozbitków nie był lepszy), dzieci są niewiele mniej bezpieczne, bo w tej dziedzinie Vitara otrzymała 85%. Piesi, przy zderzeniu z japońskim SUV-em mogą czuć się bezpieczni w 76%, a systemy bezpieczeństwa zapracowały sobie na 75%.

REKLAMA

Suzuki Vitara Euro NCAP

Francuski Espace wypadł niewiele gorzej. W kategorii ochrona dorosłych uzyskał ocenę 82%. U dzieci jeszcze lepiej, bo aż 89% (najlepiej w tym zestawieniu). Ochronę pieszych oceniono na 70%, a pracę systemów bezpieczeństwa na 80% (również najlepiej spośród czterech aut).

Renault Espace Euro NCAP

Mazda 2 uzyskała ogólną notę 4 gwiazdek, ale ochrona dorosłych wypadła tu lepiej niż w Espace, bo uzyskała ocenę 86%. Nieco gorzej wypada bezpieczeństwo dzieci - 78%. Bezpieczeństwo pieszych oszacowano na 84%, a systemy bezpieczeństwa na 64%.

Mazda 2 Euro NCAP

W sprawdzianie na bezpieczeństwo dorosłych Fiat 500X otrzymał 86%. 85% to nota za ochronę dzieci, 74% to bezpieczeństwo pieszych, a asystentów bezpieczeństwa oceniono na 64%.

Fiat 500X Euro NCAP
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA