[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Eurotax: Volkswagen T-Roc z niską utratą wartości

Volkswagen T-Roc, który na polskim rynku zadebiutował kilka miesięcy temu, może pochwalić się bardzo dobrymi prognozami, jeśli chodzi o wartość rezydualną. Poznaliśmy prognozę Eurotax dla aut 4-letnich.

Volkswagen T-Roc Volkswagen T-Roc

Z danych firmy Eurotax wynika, że bazowy Volkswagen T-Roc z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM, po czterech latach eksploatacji i z przebiegiem 60 tys. km wciąż będzie wart 62,2 proc. wyjściowej ceny.

Zdaniem ekspertów Eurotax, Volkswagen T-Roc będzie niewiele tracił na wartości podczas eksploatacji, co jest nie do przecenienia, kiedy przyjdzie do odsprzedaży samochodu. Ze statystyk serwisu ogłoszeniowego Otomoto wynika, że Volkswagen od lat jest numerem 1, jeśli chodzi o liczbę wyszukań aut z drugiej ręki. Tylko w ubiegłym roku Polacy obejrzeli ponad 200 mln razy ogłoszenia z używanymi Volkswagenami.

Ceny najnowszego SUV-a Volkswagena zaczynają się od 78 390 zł. Tyle trzeba zapłacić za auto w bazowej wersji wyposażenia T-Roc z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM. Po czterech latach (przy przebiegu 15 tys. km rocznie) samochód będzie wart 62,2 proc. ceny nowego egzemplarza.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen T-Roc Volkswagen T-Roc

Poniżej zamieszczamy porównanie prognoz wartości rezydualnych bazowego T-Roca i kilku konkurentów z segmentu, przygotowane przez firmę Eurotax. W nawiasie podana jest wartość rezydualna po 4 latach i 60 tys. km.

  • Volkswagen T-Roc 1.0 TSI 115 KM (62,2 proc.
  • Kia Stonic L 1.0 T-GDI 120 KM (61,6 proc.
  • Toyota C-HR Active 1.2 T 116 KM (59,0 proc.)
  • Hyundai Kona Premiere Comfort 1.0 T-GDI 120 KM (58,4 proc.
  • Opel Mokka X Essentia S&S 1.6 115 KM (56,3 proc.)

REKLAMA

Volkswagen T-Roc Volkswagen T-Roc

- Wysoka wartość rezydualna nowego Volkswagena T-Roca wynika z wielu elementów – mówi Paweł Grabarczyk, dyrektor handlowy firmy Eurotax. - Tworząc prognozy opieramy się m.in. na ocenie pozycji marki w Polsce, parametrach użytkowych, bierzemy pod uwagę także plany sprzedażowe czy wielkość i dostępność sieci serwisowej – dodaje.

- Volkswagen prowadzi stabilną i konsekwentną politykę modelową bez gwałtownych zwrotów. Kupujący cenią tę stabilność, co możemy zaobserwować monitorując rynek i zachodzące na nim transakcje. T-Roc jako reprezentant wciąż rosnącego segmentu SUV-ów idealnie wpisuje się w ten schemat, co pozwala nam prognozować wartości rezydualne na poziomie przewyższającym średnią dla segmentu – podsumowuje Paweł Grabarczyk. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij