F 125! - Mercedes pojutrza?

Mercedes F 125!
Mercedes F 125!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na wielkim stoisku Mercedesa we Frankfurcie oglądać można premierową Klasę B, Klasę M i otwartą wersję SLS AMG. To gwiazdy salonu, które już niebawem wyjadą na ulice. Obok nich stanęło auto, którego nie spotkasz na co dzień. Przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat.

Chodzi o koncept F 125! - luksusowe, coupe z czterema silnikami elektrycznymi, napędzającymi każde z kół. Źródłem energii dla jednostek napędowych są ogniwa wodorowe, pozwalające na przejechanie do 1000 km. I pomimo że w aucie nie znajdziemy silnika spalinowego, wciąż zaskakuje osiągami. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,9 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do 220 km/h.

F 125! ma nadwozie wykonane z włókna węglowego, aluminium, stali i plastiku wzmacnianego włóknem węglowym. Dzięki temu konstrukcja jest lekka i zapewnia odpowiednią sztywność.

W kabinie projektanci Mercedesa zaplanowali miejsce na trójwymiarowe wyświetlacze, system multimedialny pozwalający na obsługę portali społecznościowych i układ Advanced Driving System, który ma wyręczać kierowcę w prowadzeniu auta.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA