Fabia S2000 – nowe otwarcie Skody w sportach motorowych

Skoda Fabia Super 2000 Rally
Skoda Fabia Super 2000 Rally
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Importerzy z kilku krajów Europy będą mieli okazję poznać ją w praktyce na torze Auto Moto Centrum w Bělá pod Bezdnem, około 20 km od Mlada Boleslav

Planowany start Nowej Fabii w wyścigach samochodowych klasy Super 2000 to nowa karta w ponad 100-letniej tradycji aktywności Skoda Auto w sportach motorowych. Zaplanowana na początek lipca prezentacja dla przedstawicieli importerów Skody zwiastują rychłe zakończenie finalnego etapu przygotowań Nowej Fabii S2000 do startów. Według deklaracji producenta, jeszcze w tym roku sportowa wersji Skody powinna być gotowa do startów. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA samochód wyposażony został w dwulitrowy czterocylindrowy benzynowy silnik wolnossący, sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów oraz system napędu na cztery koła z trzema dyferencjałami mechanicznymi.

Klasa Super 2000 została zaprojektowana z myślą o większej dostępności sportów motorowych. Samochody w niej startujące miały być tańsze, niż dostosowane do wyścigów WRC. Planowano, aby były bardziej zbliżone cenowo do grupy N, czyli samochodów produkcyjnych, ale producenci samochodów oraz zawodnicy dostrzegli w niej olbrzymi potencjał rozwoju - wyjaśnia Maciej Wisławski. W rezultacie samochody grupy N nie mają większych szans w starciu z klasa Super 2000 i znacząca grupa zawodowych rajdowców planuje transfer z grupy WRC do klasy S 2000. - To dynamiczne, lekkie i silne samochody. Ważą około 250 kg i napędzane są silnikami o mocy około 300 KM.

źródło: informacja prasowa

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA