Fabia i Roomster zmieniają swoje oblicze

Zmodernizowana Skoda Roomster
Zmodernizowana Skoda Roomster
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

W obu samochodach od razu w oczy rzucają się powiększone lampy przednie, ostrzej zarysowana osłona chłodnicy oraz ogromne halogeny w przednim zderzaku. Nowe są też kolory lakieru, kołpaki oraz aluminiowe obręcze kół.

Lifting Fabii i Roomstera nie ograniczył się tylko do wyglądu zewnętrznego. Nowe przyszło przede wszystkim pod maskę, gdzie zastosowanie znalazły dwa nowoczesne silniki, zaopatrzone w turbodoładowanie oraz wtrysk bezpośredni.

1,2-litrowa benzynowa jednostka napędowa TSI dostępna jest w dwóch wariantach mocy. W słabszym rozwija 85, natomiast w mocniejszym - 105 koni mechanicznych. Seryjnie oba silniki łączone są z sześciostopniową przekładnią ręczną, natomiast drugi z nich może współpracować z siedmiostopniową, dwusprzęgłową skrzynią DSG. Producent chwali się, że średnie zapotrzebowanie na paliwo takiego auta to 5,3 litra na 100 km.

Moc 1.6-litrowego turbodiesla, zastępującego klasyczne 1.9 TDI, wynosi 90 lub 105 koni mechanicznych. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednika jest zastosowanie układu wtrysku common rail, dzięki czemu silnik pracuje przede wszystkim ciszej.

We wnętrzu zastosowanie znalazły nowa kierownica, nieco zmienione zegary oraz elementy na konsoli środkowej. Więcej szczegółów dotyczących zmodernizowanych Skód poznamy na salonie w Genewie. 

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA