REKLAMA

Fabrycznie nowe Polonezy znalezione po 35 latach

Cztery fabrycznie nowe Polonezy zostały odnalezione w belgijskim garażu po 35 latach. Są w idealnym stanie, z minimalnym przebiegiem.

FSO Polonez znaleziony w Belgii Materiały prasowe
FSO Polonez znaleziony w Belgii, fot. Borys Bilan

Takie znaleziska lubimy, i to bardzo. Od czasu do czasu w jakiejś stodole, szopie czy innej piwnicy udaje się odnaleźć samochody, będące prawdziwymi perełkami. Nierzadko są to superluksusowe pojazdy, a czasem po prostu zwykłe samochody, które z jakiegoś powodu zostały na długi czas zapomniane.

REKLAMA

Podobnie jest w tym przypadku. U jednego z byłych dealerów FSO w Belgii znalezione zostały aż cztery Polonezy, które poza grubą warstwą kurzu prezentują się świetnie. I co więcej, są w fabrycznym stanie, z minimalnym przebiegiem.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

O sprawie napisał facebookowy profil "Stowarzyszenie FSO Pomorze", który opublikował ponad 20 zdjęć Polonezów w różnych wersjach - od bazowej "C", pozbawionej nawet tylnej wycieraczki i prawego lusterka, aż po odmianę wyjątkową, stuningowaną zmienionymi zderzakami w kolorze nadwozia i odblaskową blendą pomiędzy tylnymi lampami (na zdjęciu powyżej).

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Jeden z Polonezów - ten czerwony, poliftowy egzemplarz - trafił już do Wielkiej Brytanii, do kolekcjonera aut zza Żelaznej Kurtyny, który jest zresztą autorem omawianych zdjęć. Ciekawostką jest naklejka na tylnej szybie auta, z reklamowym hasłem "FSO The No-Nonsense Car", czyli mniej więcej "FSO Nie-Nonsensowny Samochód". Trochę bez sensu, ale co tam. Zobaczcie te samochody na zdjęciach na profilu Stowarzyszenie FSO Pomorze.

Pozostałe trzy egzemplarze pozostały w Unii Europejskiej, ale gdzie trafiły - nie wiadomo. Tak czy inaczej, w momencie publikacji zdjęć na facebookowym profilu wszystkie miały już nowych właścicieli. Widać zresztą, że na wielu fotografiach auta stoją już na lawetach.

Przy okazji warto wspomnieć, że w ostatnich tygodniach pojawił się w Polsce kolejny projekt wskrzeszenia Poloneza, tym razem w formie luksusowej, ponad 5-metrowej "limuzyny coupe", z napędem elektrycznym. Elektrycznego Poloneza znajdziecie pod tym linkiem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA