Fabryczny tuning McLarena - nowe opcje MSO

McLaren Special Operations stworzyło serię dodatków z włókna węglowego do modeli 650S, 12C i 675LT.

McLaren Special Operations
McLaren Special Operations

Jeszcze zanim świat pozna najnowszy model brytyjskiej marki, czyli 720S, dział McLarena odpowiedzialny za fabryczny tuning i tworzenie wersji jedynych w swoim rodzaju, podarował pod choinkę kierowcom kilka produktów. Chodzi mianowicie o elementy z włókna węglowego, którymi swoje samochody mogą ozdobić kierowcy aktualnych modeli z gamy McLarena, czyli 650S, 675LT i 12C.

Dodatki karbonowe od MSO nie mają zadanie jedynie poprawić wyglądu samochodu (co jest oczywiście bardzo istotne), ale dzięki swojej niskiej wadze i funkcji jaką spełniają, poprawiają osiągi samochodów. Wystarczy wspomnieć tylko o tylnym dyfuzorze zrobionym z włókna węglowego, który obniża masę samochodu i zwiększa docisk aerodynamiczny poprawiając tym samym przyczepność, a co za tym idzie, osiągi samochodu.

Wnętrze McLarenów także może zostać przyozdobione, ale w tym przypadku na wyglądzie i motorsportowym "looku" jedynie się kończy. W ofercie dostępne są kierownice z włókna węglowego obszyte częściowo także alkantarą, a także karbonowe nawiewy i łopatki do zmiany biegów.

"Rosnące portfolio usług McLaren Special Operations daje możliwość klientom na jeszcze większe dopasowanie samochodu do własnych potrzeb i ma zwrócić uwagę na wiele dodatków jakie ma w palecie MSO" - twierdzi Carl Whipp, dyrektor obsługi po sprzedażowej w McLarenie.

Cena? Tej McLaren oczywiście nie podaje, jedyna opcja, żeby się tego dowiedzieć to zapytać u źródła. 

REKLAMA