[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Fabryczny zespół Forda powrócił do WRC - pierwsze zdjęcia

Ford postanowił powrócić do rywalizacji w cyklu WRC i ogłosił swoje wsparcie dla mistrzowskiego zespołu M-Sport. Wiemy już, jak wyglądają tegoroczne rajdówki.

Ford Fiesta WRC M-Sport Ford Fiesta WRC M-Sport

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA ogłosiła pełną listę producentów, zgłoszonych do rywalizacji w rajdowych mistrzostwach świata WRC w sezonie 2018. Na liście jest jedna, ale za to znacząca, niespodzianka.

Wśród zespołów zgłoszonych do sezonu 2018 znalazł się brytyjski M-Sport, z tą różnicą, że teraz M-Sport World Rally Team znany będzie jako M-Sport Ford World Rally Team. Chodzi o ponowne, mocne zaangażowanie Forda we wsparcie mistrzowskiego zespołu.

Ford Motor Company ogłosił umowę, na podstawie której zwiększa wsparcie techniczne i finansowe dla swojego wieloletniego partnera w sporcie samochodowym, zespołu M-Sport, zdobywcy tytułów mistrzowskich w FIA WRC w kategorii kierowców i producentów w 2017 roku, korzystającego z napędzanych silnikiem EcoBoost samochodów Ford Fiesta WRC.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta WRC M-Sport Ford Fiesta WRC M-Sport

Jak czytamy w komunikacie prasowym, "Ford, kontynuując swoje wsparcie techniczne i finansowe dla M-Sport Ford World Rally Team, zwiększy zaangażowanie, aby zagwarantować skuteczne starty i konkurowanie na odcinkach WRC w sezonie 2018 i później."

Zwiększone wsparcie ze strony Forda stanowi kluczowy element w planie obrony tytułu Mistrza Świata Kierowców FIA WRC przez Sebastiena Ogiera w startach zespołu M-Sport w sezonie 2018. Ogier i wschodzący talent Elfyn Evans poprowadzą team w Fordach Fiesta WRC wraz ze swoimi pilotami, Julienem Ingrassia i Danielem Barritem.

REKLAMA

Ford Fiesta WRC M-Sport Ford Fiesta WRC M-Sport

Przypomnijmy, że udział Forda w rywalizacji WRC zakończył się w roku 2012, kiedy to amerykańska marka wycofała się z mistrzostw. Ford dostarczał później Fiestę WRC do prywatnego zespołu M-Sport, który w minionym sezonie, po raz pierwszy w swojej historii, sięgnął po tytuł mistrzowski i to zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów.

Sukces zespołu został doceniony przez Forda, który teraz postanowił znów mocniej zaangażować się w rajdy. Niebagatelną rolę odegrał tu sam Ogier, który uzależnił przedłużenie kontraktu z M-Sportem pod warunkiem wejścia Forda z fabrycznym wsparciem. Pozyskanie Sebastiena Ogiera, wcześniejszego czterokrotnego mistrza świata z zespołem Volkswagena, opłaciło się więc M-Sportowi z nawiązką.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta WRC M-Sport Ford Fiesta WRC M-Sport

Producenci zgłoszeni do WRC w sezonie 2018:

  • Citroen Total Abu Dhabi WRT (Citroen C3 WRC)
  • Hyundai Shell Mobis World Rally Team (Hyundai i20 Coupe WRC)
  • M-Sport Ford World Rally Team (Ford Fiesta WRC)
  • Toyota Gazoo Racing WRT (Toyota Yaris WRC)

Nowe rajdówki Forda, w wersji na sezon 2018, niewiele różnią się od zeszłorocznych, jeśli chodzi o malowanie i zastosowane barwy. Różnic nie będzie też między samochodami dwóch fabrycznych kierowców - poza numerem startowym i nazwiskami na szybie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij