Face-lifting Subaru BRZ - drobne zmiany

Na rynek wchodzi odświeżone Subaru BRZ. Nie należy się spodziewać spektakularnych zmian. Oprócz kilku detali poprawiono maksymalną moc silnika o zaledwie 5 KM.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 800 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Kiedy spełniło się marzenie klientów Subaru o lekkim, sportowym samochodzie z napędem na tylną oś, to szybko okazało się, że przydałoby się więcej mocy. Dlatego w modelu przeznaczonym na rocznik modelowy 2017 zwiększono moc jednostki oraz dołożono opcjonalny pakiet Performance, który poprawia właściwości jezdne.

Subaru BRZ będzie dostępne w dwóch wersjach wyposażenia: bazowym Premium oraz bogatszym Limited. Pod maską obu wersji pojawi się jednak ten sam silnik bokser o pojemności dwóch litrów. Jednak wariant wyposażony w ręczną skrzynię biegów będzie teraz mocniejszy o 5 KM, dając w sumie maksymalną moc 205 KM. Stało się tak, dzięki zmianie przełożenia ostatniego biegu. Wersja z automatem będzie nadal oferować 200 KM.

Popracowano również nad układem jezdnym. Subaru BRZ otrzymało dodatkowy, tylny stabilizator oraz zmieniono amortyzatory i sprężyny przez co zawieszenie stało się twardsze.

W ramach pakietu Performance będą montowane zaciski Brembo oraz większe tarcze na przedniej i tylnej osi. Pojawią się także amortyzatory Sachs Performance. Auto wyposażone w ten pakiet będzie sprzedawane z 17-calowymi, czarnymi felgami.

W kwestii stylistyki zmieniło się niewiele. Zamontowano nową osłonę chłodnicy, a pełne światła LED z przodu i z tyłu są teraz montowane w standardzie. Dodatkowo można zamówić LED-owe lampy przeciwmgielne. Poprawiono jakość materiałów we wnętrzu, a wersja Limited otrzyma multifunkcyjny wyświetlacz LED o przekątnej 4,2 cala, który będzie pokazywał przeciążenia, temperaturę cieczy, kąt skrętu kierownicy oraz kilka innych, ciekawych informacji dla kierowcy.

Nowe Subaru BRZ pojawi się wczesną jesienią w tanach Zjednoczonych. Pakiet Performance będzie dostępny dopiero w przyszłym roku.

Zobacz także:
REKLAMA